مقالات

آسیاب انواع قهوه | آشنایی با انواع قهوه ها

آسیاب انواع قهوه

آسیاب انواع قهوه: قهوه دانه ای بسیار محبوب می‌باشد. قهوه محبوب ترین و پر مصرف ترین دانه می‌باشد. با استفاده از دستگاه های آسیاب پیشرفته آسا صنعت می‌توانید به راحتی هر نوع قهوه ای را آسیاب کنید.

آسیاب انواع قهوه با بهترین کیفیت با دستگاه های آسیاب آسا صنعت. آسا صنعت تولید کننده انواع آسیاب قهوه با بهترین کیفیت و قیمت می‌باشد. انواع مختلف قهوه وجود دارد. این دانه بعد از نفت، دومین ماده تجاری و دومین نوشیدنی پر مصرف بعد از آب است. در ادامه با آسا صنعت همراه باشید تا با انواع قهوه و آسیاب کردن آن آشنا شوید.

این مطالب را هم ببینید:

آسیاب انواع قهوه

قهوه انواع مختلفی دارد. با استفاده از دستگاه های آسیاب قهوه تولیدی شرکت آسا صنعت می‌توانید انواع قهوه را به راحتی و با بهترین کیفیت آسیاب کنید. و از فروش قهوه مرغوب کسب درآمد کنید.  قهوه پر مصرف ترین نوشیدنی جهان می‌باشد. coffee در ایران نسبت به جاهای دیگر دنیا از اهمیت کمتری برخوردار است. ولی کم کم با رشد کافی شاپ ها در ایران بین جوانان رواج زیادی پیدا کرده و درحال فراگیر شدن است.

قهوه از محبوبیت بالایی برخوردار می‌باشد. می‌توانید از این فرصت استفاده کنید و با خرید انواع آسیاب قهوه کسب و کار خود را راه اندازی کنید و به راحتی با فروش قهوه کسب درآمد کنید.
نوشیدنی های مبتنی بر قهوه انواع مختلفی دارد. همچنین روش‌های دم‌آوری و طرز تهیه متفاوتی نیز دارد که همین نکته باعث همه گیر شدنش شده و همه سلیقه ها را پوشش می‌دهد.

مهم ترین نوشیدنی ها قهوه هم شامل : لاته، ترک، آفوگاتو، ماکیاتو، فرانسه و.. می‌شود. نوشیدنی قهوه از لوبیا قهوه که از میوه درختی به همین نام  بدست می‌آید. این ماده دارای مقادیر فراوانی کافئین بوده که برای بدن ضروری می‌باشد.

 

آسیاب قهوه

انواع قهوه ها شامل: قهوه دمی، اسپرسو کن پانا، اسپرسو دوپیو، اسپرسو ریستریتو، اسپرسو ماکیاتو، اسپرسو کوبانو، لاته ماکیاتو، کافه لاته، کاپوچینو، قهوه فوری، کافه بِرِو (café Breve)، رِد آی (red eye)، بلک آی (black eye20)، دِد آی (Dead eye)، کافه موکا و آمریکانو می ‌باشد. شما می‌توانید تمامی انواع این قهوه ها را با دستگاه های آسیاب آسا صنعت آسیاب کنید و کسب و کار خود را راه اندازی کنید.

 

اقسام مختلف قهوه

تفاوت در شیوه تهیه قهوه در نقاط مختلف جهان باعث ایجاد نوشیدنی‌های مختلف شده است. با ما همراه باشید تا با انواع قهوه آشنا شویم:

1. قهـوه ترک

قهوه ترک طرفداران خاص خودش را دارد که در آن دانه‌های پودر شده قهوه را روی شعله دم می‌کنند. از قهوه جوش که به آن ایبریک یا جذوه هم گفته می‌شود برای دم کردن قهوه ترک استفاده می‌شود. میزان کافئین قهوه ترک تقریبا زیاد می‌باشد.

 

2. قهـوه فرانسه

قهوه فرانسه نوع دیگری از قهوه که با دستگاه‌های قهوه ساز آسا صنعت درست می‌شود. آسا صنعت تولید کننده انواع آسیاب قهوه با بهترین قیمت و کیفیت می باشد. دانه‌های قهوه فرانسه در داخل فیلتر دستگاه قهوه ساز باقی می‌ماند. سپس عصاره قهوه توسط آب جوش خارج شده و در مخزن جمع می‌شود. نوشیدنی قهوه فرانسه در قوری یا لیوان دستگاه چکه می‌کند.

همچنین از دستگاه فرنچ پرس (دستگاه پرس کننده) و از قوری توری دار می‌توانید برای تهیه قهوه فرانسه استفاده کنید. قهوه فرانسه نسبت به قهوه ترک کمی زبر تر آسیاب می‌شود.

 

3. قهـوه اسپرسو

قهوه اسپرسو در مقابل انواع قهوه‌های دم کردنی قرار دارد. اسپرسو طعمی تلخ دارد. این قهوه با انواع آسیاب های مخصوص آسا صنعت با بهتربن کیفیت تهیه می‌شود. دستگاه مخصوص آسیاب قهوه، قهوه را کمی تحت فشار قرار می‌دهد و بسیار سریع آماده می‌شود. آماده شدن آن حدود ۲۰ تا ۳۰ ثانیه زمان می‌برد. به همین دلیل مهارت بالای باریستا (قهوه چی) را می‌طلبد.

نوعی دیگر از قهوه اسپرسو، دابل اسپرسو است. نام دیگر این قهوه دوپیو می‌باشد. اسپرسو تک شات است. برای تهیه دابل اسپرسو در یک فنجان قهوه دو شات اسپرسو نیاز است. کافه لاته، موکاچینو، ماکیاتو، کاپوچینو، کافه آمریکانو و فلت وایت از انواع دیگر قهوه بر پایه اسپرسو هستند.

 

4. قهـوه عربیکا

قهوه عربیکا با نام قهوه عربی معروف بوده است.درصد زیادی از تولید جهانی قهوه اختصاص دارد به قهوه عربیکا. یکی از بزرگترین تولید کنندگان این نوع قهوه برزیل می‌باشد. به همین علت به آن قهوه عربیکای برزیلی نیز می گویند و با این نام نیز شناخته می‌شود. این قهوه با انواع آسیاب های مخصوص آسا صنعت با بهتربن کیفیت تهیه می‌شود. طعم خوش و دلنشین این قهوه بخاطر میزان کافئین موجود در دانه قهوه عربیکا و چرب بودن آن می‌باشد. همینطور عطر و بوی قهوه عربیکا مست کننده است. به همین علت تقاضا در قهوه عربیکا زیاد می‌باشد.

 

5. قهـوه روبوستا

دانه قهوه روبوستا مقاوم‌تر از دانه قهوه عربیکا است. همچنین بیشتر از آن کافئین دارد. در نتیجه کمی تلخ‌تر است. دانه قهوه روبوستا در هر کشورب با همان نام معروف است. برای مثال قهوه روبوستای اندونزی، قهوه روبوستای هندی، قهوه روبوستای ویتنامی و قهوه روبوستای برزیلی. قهوه روبوستا نسبت به قهوه عربیکا طرفداران کمتری دارد و ارزان‌تر است.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *