مقالات

ویژگی های دستگاه آبلیمو گیری چیست؟

دستگاه آبگیری آبلیمو

دستگاه آبلیمو گیری دستگاهی مفید و کاربردی برای آبگیری آب لیمو است. اگر شما هم در این زمینه فعالیت دارید یا در فکر راه اندازی کسب و کار خانگی می باشید. با مطالعه این مطلب می توانید مناسب ترین دستگاه را برای خود تهیه کنید.

متاسفانه گاهی ابلیمو با این دستگاه ها تلخ می شود که باعث شده است بسیاری از مردم ترجیح بدهند از دستگاه های ابلیموگیری استفاده نکنند. و در نتیجه منجر به کساد شدن فعالیت های اقتصادی در این زمینه می گردد.

در ادامه با آسا صنعت فیدار همراه باشید تا با مزایای دستگاه آبلیمو گیری و آبگیری آشنا شوید.

 

نکات مهم در رابطه با دستگاه آبلیمو گیری

معمولا در ایران 2 نوع دستگاه جهت آبلیمو گیری تمام اتوماتیک استفاده می شود. دستگاه پرسی اولین دستگاه می باشد که باعث تلخ شدن ابلیمو می شود. چرا که هنگام آب گرفتن لیمو، پوست و تخم آن را با آب لیمو ترکیب می کند. و اکثر دستگاه هایی که در بازار ایران استفاده می شود از همین نوع دستگاه ها می باشد.

دستگاه آلومینیومی دومین دستگاه موجود در بازار می باشد و مثل چرخ گوشت عمل می کند. و می توان گفت این دستگاه بدترین دستگاه آبگیری موجود در بازار می باشد. متاسفانه این دستگاه به دلیل ارزان بودن خواهان بسیاری دارد. و دارای مشکلات بسیاری می باشد که بعضی از آنها را در زیر آورده ایم.

1- این دستگاه به دلیل مکانیزم سطح پایین آن، بازدهی کمی دارد. و شما باید پس از پایان کار با استفاده از یک دستگاه پرسی جدا باقیمانده ی آب موجود در پوست را به صورت دستی بگیرید.

2- محصول در این دستگاه در داخل ماردون گیر می کند و سازندگان دستگاه آبلیمو گیری جهت رفع این مشکل یک مشکل دیگری به وجود اوردند. که آن ویژگی برگردان گذاشتن در موتور می باشد. یعنی پس از آن که لیمو درون دستگاه گیر می کند موتور برعکس می چرخد و این مشکل رفع می گردد. اما در واقع با این کار موتور دستگاه به مرور ضعیف می گردد. این مشکل بسیار شایع می باشد. چرا که این دستگاه گارانتی ندارد. و زمان زیادی نیاز دارد تا به طور کامل آب گیری را انجام دهد. و علاوه بر خستگی اپراتور به علت زمان طولانی که نیاز دارد بسیاری از مشتریان را منصرف می کند.

به طور معمول روش های بسیاری هست که مردم برای پیشگیری از تلخ شدن لیمو به کار می برند مانند :

قبل از اینکه ابلیمو را بگیرند، لیموها را چند روزی در آفتاب قرار می دهند تا پوست آن نازک شود. و بعد با دستگاه تمام اتوماتیک آب گیری می کنند. این روش زمان بر است و همچنین مقداری از آب لیمو به دلیل قرار گرفتن در آفتاب از بین می رود.

روش دیگری که عده ای به کار می برند و اصلا علمی نمی باشد انداختن چند هویج داخل آبلیمو می باشد. که تلخی آن را می گیرد.

به دلیل مشکلات بسیاری که اشاره ای به آنها کردیم مجموعه ما پس از جمع آوری اطلاعات مختلف شروع به تولید دستگاه های آبلیمو گیری تمام اتوماتیک کرد.

 

دستگاه ابلیمو گیری تمام اتوماتیک چرخشی

این دستگاه دارای مکانیزم برش،سانتیفیوژ،تخلیه ضایعات می باشد. مراحل ابلیمو گیری در این دستگاه به این گونه می باشد که ابتدا محصول را قطعه قطعه می کند. سپس وارد مرحله سانتیفیوژ می شود که با چرخش 1440 دور در هر دقیقه آب از پوست آن خارج می شود. و با استفاده از یک توری با مش بالا آب را از پوست و تخم آن کاملا جدا می گردد. این دستگاه دو خروجی کاملا جدا دارد که یکی از این خروجی های برای ابلیمو می باشد. و دومین خروجی برای خروج تفاله ابلیمو است.

 

دستگاه ابلیمو گیری تمام اتوماتیک پرسی

این دستگاه دارای مکانیزم برش، پرس، تخلیه ضایعات می باشد. که جهت آبگیری ابتدا محصول را قطعه قطعه می کند و ان را وارد مرحله پرس می کند. و با به کارگیری یک توری با مش بالا آب و تفاله آن را کاملا از هم جدا می کند. و وارد مرحله تخلیه ضایعات می گردد. در واقع به دلیل وجود مکانیزم خورد کردن لیمو قبل از پرس می باشد. که از تلخ شدن آبلیمو پیشگیری می کند.

 

مشخصات فنی دستگاه آبلیمو گیری تمام اتوماتیک:

موتور این دستگاه ها از نوع بهترین موتور های 3 اسب در بازار می باشد. که حتی اگر به صورت شبانه روزی هم کار کند هرگز خراب نمی شود.

در دستگاه برش با لیزر انجام می شود،که موجب آب بندی کامل دستگاه می شود. و سبب رفع لرزش دستگاه می شود.

تمامی قطعات این دستگاه استیل می باشد. حتی پیچ های داخل دستگاه که باعث افزایش کیفیت دستگاه و سبک بودن آن می شود.

از دیگر ویژگی های این دستگاه می توان به چرخ دار بودن آن اشاره نمود. که حمل آن را برای شما آسان می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *