مقالات

انواع روش های عرق گیری گیاهان

عزق گیری گیاهان

عرق گیری گیاهان: شرکت آسا صنعت تولید کننده انواع دستگاه عرق گیری با بهترین کیفیت و تجهیزات می‌باشد. انواع روش های عرق گیری گیاهان با استفاده از دستگا‌ه‌های مخصوص در آسا صنعت برای مصارف خانگی، عطاری، فروشگاهی و.. وجود دارد. گیاهان فواید زیادی برای سلامتی بدن و درمان انواع بیماری‌ها دارند. با استفاده از دستگاه عرق گیری می‌توانید از انواع گیاه عرقیجات بگیرید. و از خواص آنها بهره مند شوید. دستگاه عرق گیری انتخابی عالی برای کسب درآمد می‌باشد.

بخوانید:

 

عرق گیری گیاهان

عرق گیری گیاهان روشی کاربردی برای بهره مند شدن از خواص گیاهان است. روش عرق گیری گیاه از حرارت یک گیاه و یا مخلوطی از گیاه در برابر بخار آب و سرد کردن بخارات به وجود می‌آید. عرقیات گیاهی به دو روش سنتی و صنعتی انجام می‌گیرد. آسا صنعت تولید کننده انواع دستگاه عرق گیری گیاهان با بهترین کیفیت می باشد.

بسیاری از افراد از عرقیجات گیاهی استفاده می‌کنند. این بهترین فرصت برای شماست تا با خرید دستگاه عرق گیری گیاهان از شرکت آسا صنعت، کسب و کار خود را راه اندازی کنید و از فروش عرقیجات گیاهی کسب درآمد کنید.

 

روش های عرق گیری گیاهان

دستگاه های آسا صنعت بهترین و با کیفیت ترین نوع عرقیات را به شما تحویل می‌دهند این دستگاه ها بسیار مفید و پر کاربرد هستند و برای انواع مصارف مختلفی مثل: خانگی، فروشگاهی و عطاری کاربرد دارد.

انواع روش های عرق‌گیری گیاه را با هم بررسی خواهیم کرد.

بخوانید:

عرقگیری سنتی

در روش سنتی که هنوز هم بسیاری از کارگاه ها به این روش فعال هستند. دیگ های مسی بزرگ لبریز از گل، گیاهان و آب بر روی آتش قرار می‌گیرند. سپس بخار حاوی گلاب از لوله های مخصوصی از دیگ خارج و وارد محیط سردی که معمولا استخر آب سرد است می شود. با عبور بخار از محیط سرد، تقطیر انجام می‌شود. و بخار تبدیل به مایع  می‌شود و در ظرف‌های مخصوصی می‌ریزند.

 

عرق گیری صنعتی

در عرق گیری با روش صنعتی، از دستگاه های عرق گیری گیاهان مخصوص استفاده می‌شود. دستگاه عرق گیری صنعتی دستگاهی کاربردی با قیمت مناسب که در آسا صنعت به تولید و فروش می‌رسد. این دستگاه برای تقطیر کلیه گیاه‌ دارویی که امروزه برای درمان‌های زیادی کاربرد دارند استفاده می گردد. گلاب و عرق تولیدی با این دستگاه پاستوریزه و در بسته بندی کاملا بهداشتی عرضه می‌شود. غلظت عرقیات گیاهی تولیدی بستگی به میزان گیاه داخل ظروف عرق‌‌ گیری و میزان آبی دارد که برای حرارت گیاه بکار می رود.

 

عرق دو آتشه یا دو تقطیره

عرق دو آتشه یا عرق دو تقطیره عرقیاتی است که در آن یکبار عمل عرق گیری گیاهان انجام می شود. سپس گلاب یا محصول تقطیری مجددا در دستگاه های عرق گیری گیاهان می‌ریزند. و به میزان مورد نیاز از گل یا گیاه به آن اضافه می‌شود. مجددا عمل تقطیر به همان روش انجام می‌پذیرد محصول به دست آمده را گلاب یا عرق دو آتشه یا دو تقطیره می‌گویند.

از آنجا که عرقیات گیاهی به عنوان طعم دهنده به مواد غذایی، نوشیدنی و دارو مورد استفاده قرار می گیرد، لذا کنترل میکروبیولوژی به منظور حفظ سلامت مصرف کننده و جلوگیری از فساد آن ضروری می باشد. فساد عرقیات گیاهی در برخی از موارد با ایجاد کدورت همراه است. در صورت آلوده شدن عرقیات گیاهی به باکتری های بیماری زا این باکتری ها می توانند در این محیط، زیست و تکثیر یابند. آلودگی عرقیات گیاهی معمولا ناشی از مواد اولیه، آب مصرفی، ظروف بسته بندی و بالاخره فرایند حرارتی ناقص می باشد.

 

عرقگیری گیاهان در گذشته

در گذشته از دو عدد دیگ در اندازه بزرگ و کوچک استفاده می‌کردند. که دیگ کوچک بعد از بارگیری دیگ بزرگ بوسیله گیاهان مورد نظر داخل آن قرار می‌گرفت. سپس داخل دیگ بزرگ را آب اضافه نموده درب دیگ را با یک تشتی که حالت معقر داشته می‌بستند. داخل این تشت را پر از آب می‌کردند. و  به دیگ حرارت می‌دادند. ولی اکنون با استفاده از دستگاه های عرق گیری گیاهان می‌توانید به راحتی از از انواع گیاهان عرق گیری کنید. دستگاه های آسا صنعت با بهترین تجهیزات و قیمت به فروش می‌رسند.

زمانی که در دیگ بخار تولید می‌شد، این بخار شامل عصاره و اسانس گیاه بوده است. بخار گرم با برخورد به تشت آب  سرد و تبدیل به مایع می‌گردید که این مایع در داخل دیگ کوچک گردآوردی می شد. این عملیات پایه ساخت دستگاه های صنعتی برای عرق گیری از انواع گیاه بوده است. امروزه برای عرقگیری می توان از عرقگیر‌های کارگاهی و یا عرق گیر های صنعتی استفاده کرد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *