مقالات

دستگاه ارده گیر سنتی چیست؟

دستگاه ارده گیری

دستگاه ارده گیر در دو نوع سنتی و صنعتی وجود دارد. در گذشته دستگاه های ارده گیری با استفاده از چرخش سنگ ها بر روی یکدیگر ارده گیری را انجام می دادند. همچنین در ایام قدیم برای ارده گیری با سنگ طبیعی از شتر جهت حرکت دادن سنگ ها بر روی یکدیگر استفاده می کردند. که بسیار زمان بر و سخت بود اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی برق از موتور های الکتریکی استفاده می شود. شما می توانید از سنگ های کمتر و کوچکتری استفاده کنید و در عوض سرعت تولید را بالا ببرید.

در ادامه برخی از مزایای دستـگاه های نوین ارده گیـر سنتی را برای شما عزیزان خواهیم گفت.

 

دستگاه ارده گیر چیست؟

دستگاه های ارده گیر سنتی دارای سنگ طبیعی و مجهز به اینورتر برای تنظیم سرعت دور می باشند. معمولا دستگاه های ارده گیر سنتی برای پیشگیری از گرم شدن ارده، دارای یک خروجی سیستم خنک کننده می باشند. که از جمله ویژگی های جدید دستگاه ارده گیر می باشد. نسل جدیدی از دستگاههای ارده گیر که به بازار امده اند بدین گونه است که نیازی به تعویض سنگ و تیز کردن نمی باشد.

امروزه دستگاه ارده گیر سنتی به دلیل داشتن سنگ مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. و این سنگ ها معمولا دو عدد سنگ آجدار می باشد. که یکی محرک و دیگری ثابت می باشد. هنگامی که این سنگ ها بچرخد سبب خرد شدن دانه های کنجد می گردد. یکی از این سنگ ها وظیفه ی له کردن و دیگری وظیفه ی خرد کردن دانه های کنجد را بر عهده دارد. در حقیقت ارده گیر های سنگی تمام روش های سنتی را در خود حفظ کرده اند و مصرف برق پایینی دارند.

از جمله ویژگی هایی برجسته این دستگاه، شست و شو و نظافت بسیار آسان آن می باشد. موارد گفته شده برای شما یک راهنمای دقیق و جامع می باشد. تا بتوانید بهترین و مناسبترین انتخاب را داشته باشید. بیشترین میزان سرعت ظرفیت تولید ارده در این دستگاه ها 8 کیلوگرم در یک ساعت می باشد.

 

 

مزایای دستگاه های ارده گیر سنتی

دستـگاه اَرده گیـر سنتی دارای ظرفیت تولیدی بالایی می باشد.

بسیار کم حجم و سبک هستند.

متناسب با کیفیت بالایی که دارند،قیمیت بسیار ارزان می باشد.

سنگی که استفاده می شود طبیعی است.

بدون لرزش و کم صدا هستند.

میزان برق مصرفی پایین می باشد.

قابلیت تنظیم سنگ برای نرمی و زبری را دارد.

 

روش استفاده از دستگاه اَرده‌ گیـری

در آغاز باید سنگ دستگاه را تنظیم نموده و سپس از سلامت سنگ ها مطمعن شوید. کنجد را داخل دستگاه بریزید. و موتور دستگاه را روشن کنید. تا فرایند ارده گیری شروع شود.
همچنین می توانید برای جداسازی روغن اَرده،کمی آب به ارده اضافه کنید. و خوب ترکیب کنید. سپس آب و روغن روی سطح اَرده را می گیرد و شما به راحتی روغن کنجد را از آن جدا می کنید. دستگاههای اَرده گیر از جنس استیل هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *