مقالات

ویژگی ها و فروش دستگاه روغن گیری دانه

دستگاه روغن گیری دانه

فروش دستگاه روغن گیر دانه دستگاهی کاربردی و مفید که در آسا صنعت تولید می شود. دستگاه روغن گیری دانه کاربرد های زیادی دارد. این دستگاه به نام های دیگری مثل روغن کشی هم معروف است. برای روغنگیری از دانه باید مواد اولیه مرغوب تهیه کنید. سپس با استفاده از یک دستگاه استاندارد و سالم می توانید محصول سالم تولید کنید.

انواع دستگاه های روغن گیری

 

دستگاه روغن گیری چیست؟

فروش دستگاه روغن گیر دانه دستگاهی پر کاربرد که در آسا صنعت تولید می شود. دستگاه روغن گیری کاربرد های زیادی دارد. امروزه بسیاری از افراد دغدغه مصرف یک روغن سالم را دارند. با استفاده از این فرصت می توانید حتی کسب و کار خانگی راه اندازی کنید. چرا که برخی از دستگاه های روغنگیری به عنوان روغن گیر خانگی موجود می باشند. شما می توانید از آن در منزل یا در فروشگاه عطاری خود استفاده کنید.

این نوع از دستگاه ها به فضای زیادی نیاز ندارند. و شما در حضور مشتری عمل روغن گیری را انجام می دهید که باعث جلب اعتماد آنها می گردید.

دستگاه های روغن گیری دانه در انواع طرح ها و قیمت های مختلفی در بازار موجود می باشند. شما  می توانید با توجه به بودجه ای که دارید دستگاه مدنظر خود را خریداری کنید. در واقع هر چقدر که دستگاه روغن گیری بزرگتر باشد قیمت آن هم بیشتر است.

پرس سرد، مدل موتور و گیربکس از جمله عواملی می باشند که در قیمت دستگاه روغن گیری تاثیر دارند. دستگاه های روغن گیری معمولا از موتور و گیربکس هایی با چرخ دنده های فولادی که بسیار کم صدا می باشند استفاده می کنند.

 

خواص دانه ها

دانه های روغنی سرشار از مواد مغذی و ویتامین می باشند. و به دلیل خواص زیاد دانه های روغنی قیمت روغن تولید شده از روغن حیوانی هم بیشتر می باشد. شما می توانید این دانه های روغنی خوشمزه مانند تخمه آفتاب  گردان، کنجد،سیاهدانه و.. را به صورت خام هم مصرف کنید.

با استفاده از دستگاه روغن گیری می توانید از این دانه ها روغنی سرشار از ویتامین تولید کنید. مصرف روغن های سالم  و طبیعی به سلامت بدن کمک می کند.

 

 

مزایای دستگاه های روغن گیری

1. دستگاه های روغن گیری دانه قابلیت کار کردن به طور شبانه روزی (24 ساعت) را دارند.

2. میزان ظرفیت دستگاه های روغنگیری حداقل 4 کیلو گرم و حداکثر 20 کیلوگرم در یک ساعت می باشد.

3. امکان راه اندازی کسب و کار خانگی

4. جنس بدنه دستگاه های روغن گیری تماما استیل است. حتی تمامی قطعات این دستگاه هم از جنس استیل می باشد.

5. وزن دستگاه های روغن گیری از 22 کیلوگرم تا 650 کیلوگرم متغیر می باشد.

6. با استفاده از دستگاه های روغن گیر شما هیچ محدودیتی برای روغن گیری از دانه های روغنی ندارید. می توانید از انواع روغن ها مانند تخم آفتابگردان، تخم کدو، سیاه دانه، بادام تلخ و شیرین، فندق، آرگان، خشخاش، زیره، کلزا، پسته، گردو، هسته انگور، هسته انار، هسته آلبالو و .. روغن گیری کنید.

 

روش های روغن گیری

روغنگیری معمولا به دو روش پرس گرم و پرس سرد انجام می شود.

دستگاه روغن گیری پرس گرم

در این روش از روغن گیری ابتدا باید دانه ها را گرم کنید. تا توسط فشاری که از دستگاه بر روی آنها وارد می شود روغن گیری انجام شود. از روش پرس گرم معمولا در کارخانه های بزرگ صنعتی استفاده می کنند.

دستگاه روغن گیری پرس سرد

این روش از روغن گیری از بهترین روش های روغن گیری می باشد. چرا در این روش خواص دانه های روغنی به طور کامل حفظ می شود. در واقع تکنولوژی که در دستگاه هایی با پرس سر به کار رفته است. از پرس گرم سالمتر می باشد دلیلش هم حفظ دمای روغن زیر 45 درجه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *