مقالات

فروش دستگاه عرق گیری در اصفهان

فروش دستگاه عرق‌گیری در اصفهان

دستگاه عرق گیری اصفهان با بهترین تجهیزات در شرکت آسا صنعت به تولید و فروش می‌رسد. کشور ایران دارای گیاهان بومی بسیاری می‌باشد که اکثر آنها قابلیت عرق گیری را دارند. مراحل عرق گیری متفاوت است. در واقع بسیاری از این گیاهان تنها در ایران وجود دارند. چنانچه که شما در این زمینه فعالیت دارید و یا قصد خرید دستگاه عرق گیری (تقطیر) در اصفهان را دارید این مطلب را حتما بخوانید. در ادامه همراه ما باشید تا 6 مرحله عرق گیری از گیـاهان را به شما آموزش دهیم.

انواع دستگاه عرق گیری

فروش دستگاه عرق گیری گیاهان در اصفهان

اگر در استان اصفهان زندگی می کنید. خرید یک دستگاه عرق گیری گیاهان می تواند برایتان شروع خوبی برای اشتغال به یک شغل درآمدزا باشد و تاثیر مثبتی در افزایش درآمد شما عزیزان می‌گذارد.

از گذشته تا به امروز گـیاهان استفاده‌های داروئی فراوانی داشته‌اند. همچنین مردمان ایران از خیلی قبل‌ترها علاقه زیادی به تهیه شربت از گیاهـان دارویی داشتند و معمولا مردمان هر منطقه از گیاهان موجود در محل زندگی خود استفاده می‌کردند.

عرق گیری از گیاهان نیاز به سرمایه زیادی ندارد و شما با خرید یک دستگاه مناسب می‌توانید به سوددهی بالایی دست پیدا کنید. و یک راه درآمد برای جوانان می‌باشد چرا که نیاز به تخصص خاصی ندارد. و ما در کشوری هستیم که انواع گیاهان داروئی را دارد.

خواص درمانی عرق نعنا 

مراحل عرق گیری از گیاهان

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین روش‌های عرق گیری از گیاهان استفاده از روش تقطیر می‌باشد. لوازم و وسایلی که در این روش به کار برده می‌شود متنوع می‌باشند. اما فرایند کار در همه دستگاه ها یکسان می‌باشد. در واقع تقطیر بر پایه تفاوت نقطه جوش بین 2 یا چند ماده ی دیگر جهت جداسازی آنها از هم می‌باشد.

روش تقطیر به لحاظ نوع ماده مورد مصرف به 3 گروه تقسیم می‌شود:

1- تقطیر با آب

2- تقطیر با آب و بخار

3- تقطیر با بخار مستقیم

که در هر سه روش از بخار جهت شکوندن غشاء سلول‌های گیاهی استفاده می‌کنند تا عطر و اسانس آن آزاد گردد.

 

عرق بیدمشک

تولید و عرضه مستقیم دستگاه عرق گیری اصفهان

6 مرحله دستگاه عرق گیری چیست؟

اگر شما بخواهید عرق گیری از گیاهان را به صورت صنعتی انجام دهید. لازم است که به دیگر مناطق بروید و گیاهان مختص آن منطقه را تهیه نمایید.

6 مرحله عرق گیری عبارتند از:

اولین قدم : برای انجام عرق گیری تهیه مواد اولیه یعنی گیاهان مختلف می‌باشد.

مرحله دوم:  سورت نمودن گیاهان می‌باشد. یعنی پس از برداش گیاهان باید تمام علف‌های هرز و مواد زاید را از گیاه جدا کنید.

مرحله سوم: شست و شوی گیاه می‌باشد، هرچقدر گیاه شما تمیزتر باشد قطعا کیفیت عرق به دست آمده بهتر است پس گیاهان را با دقت و به خوبی بشویید.

مرحله چهارم : بارگیری مخزن دستگاه تقطیر یا عرق گیر می‌باشد. در این مرحله شما باید قسمت‌های متفاوت گیاه که عرق گیری از آن انجام می‌شود را به صورت دسته دسته درون مخزن عرق گیری قرار دهید. و دقت فرمایید که همه ظرفیت مخزن را پر نکنید و فضای خالی جهت خروج بخار از دیگه را باقی بگذارید.

مرحله پنجم: اضافه کردن آب به گیاهان می‌باشد،دستگاه تقطیر با آب کار می‌کند. و باید برابر با حجم گیاه و حتی کمی بیشتر به آن آب اضافه نمایید. اما اگر از روش بخار برای تقطیر گیاه اسفاده کردیم هیچ نیازی به آب نمی‌باشد.

مرحله ششم:  سرد کردن بخار حاصل از عرق گیری می‌باشد. و باید از دستگاهی به نام کندانسور استفاده نمایید. که با آب یا گاز های مبرد کار می‌کند. مرحله آخر بسته‌بندی و نگهداری از عرقیجات می‌باشد و باید در ظرف‌های مناسب و بهداشتی نگهداری شوند .

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *