مقالات

دستگاه عرق گیری سنتی چیست؟

دستگاه عرق گیری سنتی

تولید دستگاه عرق گیری، دستگاهی پر کاربرد در آسا صنعت تولید و یه فروش می رسد. دستگاه عرق گیری سنتی عرق انواع گیاهان را از راه تقطیر و سرد کردن قطره های بخار می گیرد. در ادامه با ما همراه باشید تا با انواع روش های عرق گیری سنتی در آسا صنعت آشنا شوید.

انواع دستگاه های عرق گیری

 

نحوه کار دستگاه عرق گیری سنتی

تولید دستگاه عرق گیری گیاهان به روش سنتی که در آسا صنعت تولید می شود. برای عرق گیری به روش سنتی ابتدا لازم است که دیگ بخار که از جنس مس می باشد را بر روی آتش قرار بدهید. و درون دیگ را از آب و گیاهی که قصد عرق گیری از آن را دارید پر کنید. و پس از آنکه عرق به دست آمده را جمع کردید آن را مجدد درون دیگ جوش ریخته و گیاه مورد نظر را به آن اضافه کنید. تا تقطیر گردد.

یعنی عرق بدست آمده دوباره عرق گیری می شود. که در حقیقت به آن عرق دو آتیشه می گویند. شما با استفاده از یک دیگ مسی می توانید عرق گیاهان مورد علاقه خود را تهیه کنید. و از بابت خالص بودن آن اطمینان حاصل کنید. از ویژگی های دیگ مسی این است که ماندگاری و کیفیت عرق نسبت به دیگر دستگاه های صنعتی بسیار بیشتر می باشد.

 

تشخیص عرق اصل

ممکن است این سوال برای شما هم پیش بیاد که چگونه می توانیم اصل یا تقلبی بودن یک عرق گیاهی را تشخیص دهیم ؟
امروزه بسیاری از افراد به جای مراجعه به پزشک برای مشکلات رایجی که در طول سال ممکن است چندبار درگیر آن شوند مانند دل درد و معده درد و .. از عرقیجات گیاهی جهت درمان خود استفاده می کنند. و بر این باور می باشند که عرق های گیاهی هیچ ضرری ندارند.

در حالی که اگر شما عرق گیاهی خالص را نتوانید تشخیص دهید. و عرقی را مصرف کنید که مناسب با طبع و مزاج شما نباشد به مرور دچار مشکلاتی خواهید شد. همچنین عده ای بدون در نظر گرفتن اینکه هر عرق گیاهی تاریخ انقضایی دارد آن را مدت ها در منزل نگهداری می کنند.

چنانچه که شما قصد دارید عرق گیری سنتی را در منزل خود انجام دهید و یک کسب و کار خانگی راه اندازی نمایید لازم است که تمامی این نکات را در ذهن بسپارید تا هنگام فروش،مشتریان خود را به بهترین نحو راهنمایی کنید. احتمالا تا به حال این گفته را شنیده اید که عرقیجات گیاهی هم فاسد می شوند و اگر فاسد این محصولات را مصرف نمایید باید منتظر عواقب خطرناکی باشید.

 

عرق‌ گیری گیاهان در دیگ

از این نکته مهم نباید غافل شوید، که اگر فرایند عرق گیری با کیفیت نباشد در نهایت شما نمی توانید عرقیجات گیاهی با خواص درمانی تولید کنید.  تولید عرقیجات گیاهی بدون کیفیت باعث بروز بیماری های جدید می شود.

هنگام عرق گیری از گیاه باید تنها برگ گیاه را درون دیگ بریزید و چوب های آن را دور بریزید.  اگر چوب ها به همراه برگ گیاه داخل دیگ بریزید. عرق دارای مقدار فراوانی متانول خواهد بود.

دیگر نکته مهمی که باید به آن توجه نمایید غلظت خلوص عرقیجات می باشد. بعضی عرق های گیاهی فقط یکبار عرق گیری می شوند. و برخی دیگر حاصل دو مرحله تقطیر می باشند. که از کیفیت بیشتری برخوردار هستند.  عرق هایی  که روی آن کلمه ی دو آتیشه نوشته شده است، یعنی دوبار عرق گیری شده اند. و دارای غلظت بیشتری می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *