مقالات

دستگاه پرکن مایعات غلیظ

دستگاه پر کن مایعات غلیظ

امروزه با استفاده از دستگاه پرکن مایعات، دقت در بسته‌بندی و بهره‌ وری خطوط تولید افزایش پیدا کرده است. دو نوع دستگاه پرکن داریم یا اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک که جهت پر کردن انواع مایعات غلیظ و رقیق استفاده می گردد. می توان دستگاه پرکن مایعات غلیظ را از پر کاربردترین دستگاه ها نامید. دستگاه پر کن مایعات غلیظ در دو نوع مدل در بازار موجود می باشد که شامل اتوماتیک و نیمه اتوماتیک می باشد. در ادامه برای آشنایی بیشتر شما عزیزان توضیحات بیشتر را خواهیم گفت.

دستگاه پر کن مایعات غلیظ جزو نیازهای مهم در خطوط تولید هنگام زمان بسته ‌بندی می باشد. شما با استفاده از این دستگاه می توانید در کمترین زمان و با سرعت بالا یک محصول با کیفیت ارائه دهید.

دستگاه پرکن مایعات غلیظ چیست ؟

در واقع دستگاه پرکن مایعات غلیظ جزو ماشین آلات پرکن می باشد. که جهت پر نمودن و منتقل کردن مایعات غلیظ استفاده می گردد. و جهت پر نمودن مایعاتی که دارای چگالی یا غلظت بالایی می باشند از این دستگاه استفاده می کنند. دستگاه پرکن مایعات رقیق و غلیظ تفاوت هایی با هم دارند. که این تفاوت در عدم استفاده از نیروی جاذبه برای عملیات تزریق در دستگاه پر کن مایعات غلیظ می باشد.

این مواد غلیظ شامل : ژل خوراکی، انواع شربت‌های غلیظ، کنسانتره‌ها و روغن های گوناگون می باشد. همچنین برای پر کردن مواد و مایعاتی که گرانروی یا ویسکوزیته زیادی دارند از دستگاه پر کن مایعات غلیظ استفاده می شود.

ممکن است برای شما هم سوال پیش بیاد که منظور از ویسکوزیته یا غلظت بالا چیست ؟

ویسکوزیته به اندازه‌ی سیال‌ها در مواد گفته می شود. در مواد مختلف مثل مایعات، ژل‌ها، انواع مواد گازی و در مواقعی حتی مواد جامد میزان این سیال‌ها را آزمایش می‌کنند. و مقدار دقیق آن را برای کاربردهای گوناگون به کار می‌گیرند. از دستگاه پرکن مایعات سیلندر پیستونی جهت پر کردن مواد با غلظت بالا استفاده می شود مثل مواد اسیدی.
جهت خرید دستگاه پر کن مایعات غلیظ باید بدانید که سیستم پرکن دستگاه پرکن مایعات غلیظ، سیلندر پیستون است و در بین روش های ثقلی و پمپی بهترین روش پر کردن برای این پرکن مایعات است. همچنین سیستم پرکنی که در دستگاه پرکن رب و مایعات غلیظ به کار رفته است از طریق سیلندر می باشد. که جهت پرکردن مایعاتی همچون عسل، رب، سس مایونز، شکلات، روغن ها و دیگر مواد غلیظ غیر اسیدی استفاده می شود.

دستگاه پر کن مایعات غلیظ چه کاربردهایی دارد ؟

استفاده از این دستگاه در صنایع غذایی وجهت پر کردن انواع مربا و مارمالاد، خامه، سس، شکلات، ماست، رب گوجه فرنگی و … در انواع ظروف شیشه ای، پلاستیکی، فلزی کاربرد دارد. و یکی از این دستگاه ها که کاربرد فراوانی دارد دستگاه پر کن عسل می باشد. همچنین در دیگر صنعت ها مثل صنایع شیمیایی استفاده از دستگاه پرکن مایع ظرفشویی و انواع مایعات شوینده، پرکن روغن موتور، پرکن انواع شربت های دارویی و … که به عنوان یک دستگاه پرکن مایعات غلیظ می باشد کاربرد دارد.
برخی از محصولات غلیظ را در زیر برای شما خواهیم گفت :
سس ، رب ، عسل ، مربا ، دوغ ، شکلات صبحانه , انواع روغن ، مواد غلیظ اسیدی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *