مقالات

دستگاه آسیاب چکشی چیست؟

دستگاه آسیاب چکشی

فروش دستگاه آسیاب چکشی با بهترین تکنولوژیروز ئنیا که در آسا صنعت تولید می شود.  برای تقسیم و خرد کردن مواد جامد به تکه های کوچک تر کاربرد دارد. نحوه کار این دستگاه، با استفاده از ضربه های پی در پی چکش ها استفاده می شود. آسیاب چکشی جزو محبوب ترین و پرکاربردترین دستگاه های آسا صنعت می باشد. که کاربرد های فراوانی دارد.

بخوانید: دستگاه های آسیاب گیاهان دارویی

 

کاربرد های دستگاه آسیاب چکشی

فروش دستگاه آسیاب چکشی آسا صنعت که برای مصارف فروشگاهی کاربرد های زیادی دارد.  کاربرد های مهم این دستگاه عبارتند از:

1. خرد کردن گیاهان اتانول
2. تولید آبمیوه با این دستگاه
3. پالت های حمل و نقل جهت استفاده برای مالچ
4. خرد کردن کاغذ
5. ماشین آلات مخصوص برداشتن ضایعات
6. خرد کردن زباله های باغی جهت کوددهی
7. خرد نمودن سنگ های بزرگ با آسیاب چکشی
8. کاهش سایز ضایعات قراضه در کارخانه های چوب
9. مدیریت کردن پسماند ها

بخوانید: دستگاه های آسیاب ادویه

 

چگونگی طرز کار آسـیاب چکـشی

کار کردن با دستگاه آسـیاب چـکشی آسا صنعت بسیار آسان می باشد. و نیاز به زمان زیادی جهت آموزش به اپراتور نخواهید داشت. در آسیاب چکشی یک طلبه فولادی که دارای شفت عمودی یا افقی چرخشی می باشد وجود دارد یا تنها یک طلبه که چکش ها بر روش آن نصب می شوند. چکش‌ها این قابلیت را دارند که در انتهای تقاطعی که شکل گرفته است نوسان به وجود آورند. یا به روتور مرکزی ثابت بمانند.

همچنین زمانی که ماده به سوی یک قیف تغذیه می گردد روتور هم با سرعت بیشتر در درون درام چرخانه می شود. در نهایت مواد از طریق میله های چکش در برابر ضربه قرار می گیرند و مقدار اندازه ای که خرد شده است در صفحه نمایش موجود در درام درج می گردد. چرا که آسیاب های چکشی خود دارای صفحه نمایش نمی باشند. و با استفاده از جریان هوا ذرات کوچک را از ذرات بزرگتر جدا می کنند.

 

ظرفیت آسیاب‌های چکشی آسا صنعت چقدر است؟

در واقع ظرفیت و اندازه دستگاه آسیاب های چکشی به عوامل بسیاری بستگی دارد. اما مهمترین عامل که تاثیر بسیاری دارد فاکتور ماده می باشد. همه ی انرژی که صرف می شود در محفظه خرد کردن از طریق چکش‌های نوسان آزاد تحویل داده می‌شود. و از این دستگاه انتظار می رود که اختلاف قابل توجهی در اثر این ضربه‌های چکش بر روی مواد با ساختار فیزیکی مختلف وجود داشته باشد.

همچنین هر چقدر که سرعت بیشتر باشد سبب تولید اثر سنگین تر و مناسب تری برای نگهداری از سنگ می گردد هرچند که نباید هایی از جهت مکانیکی و عملیاتی هم وجود دارد. درست است که میزان سرعت برای سنگ شکن مهم می باشد. اما میزان خوراکی که باید آسیاب کند را محدود می کند. در هر ماشینی تعداد ردیف چکش هایی که به کار می رود در میزان ظرفیت دستگاه تاثیر دارد.

لازم است بدانید که سرعت شعاعی مواد ورودی به آسیاب تأثیر مستقیمی بر روی میزان ماده‌ای که میان ردیف‌های چکش قرار گرفته است،دارد. در دستگاه های آسیاب طراحی اصولی مسیر خوراک به گونه‌ای تنظیم شده‌ است که مواد به جای اینکه در طول مسیر خردکن جاری شوند، سقوط می‌کنند.

 

اجزا آسیاب چکشی

محفظه ورودی مواد

یاتاقان غلتشی

صفحه ای که قابلیت جابه جایی دارد

شفت ارتباطی

زنجیرها

چکش های مقاوم

پایه های فولادی جهت نصب بدنه

موتور درایو

محافظ موتور

سیستم هوزینگ

 

جنبه‌های مهم یک آسـیاب چکشی چیست ؟

مکانیزم تغذیه
جعبه کنترل
چاقو یا چکش خرد کردن

 

آسیاب چکشی پره دنده ای تک ورودی

آسیاب چکشی پره دنده ای دو ورودی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *