مقالات

فروش دستگاه روغنگیری دانه به روش صنعتی

فروش دستگاه روغنگیری دانه

روغنگیری دانه به روش صنعتی امروزه بسیار رایج شده است. آسا صنعت تولید کننده دستگاه های روغنگیری دانه می‌باشد. دستگاه روغنگیری دانه با بهترین کیفیت و قیمت مناسب در آسا صنعت تولید و به فروش می‌رسد. برای تولید روغن از دانه های روغنی دستگاه‌های مختلفی در مقیاس‌های مختلف، طراحی و تولید شده‌اند.

در ادامه با آسا صنعت همراه باشید تا با کاربردهای دستگاه روغنگیری دانه آشنا شوید. برای خرید انواع دستگاه‌های روغنگیری می‌توانید با کارشناسان گروه تولیدی آسا صنعت در ارتباط باشید. با خرید دستگاه روغنگیری دانه در آسا صنعت می‌توانید از فروش روغن‌های سالم و طبیعی کسب درآمد کنید.

شاید برای شما مفید باشد:

 

 

روغنگیری دانه به روش صنعتی

روغنگیری دانه‌ فواید زیادی برای سلامتی دارد. آسا صنعت دستگاه‌های روغنگیری در اندازه‌های مختلف تولید می‌کند. اساس کار این دستگاه ها به دو روش پرس گرم و سرد می‌باشد. روغنگیری دانه به صورت طبیعی به حفظ سلامتی کمک می‌کند. با خرید دستگاه روغنگیری در آسا صنعت می‌توانید از فروش روغن‌های سالم و طبیعی کسب درآمد کنید.

 

 

1. دستگاه روغنگیری با روش پرس سرد

یکی از بهترین دستگاه های روغنگیری در آسا صنعت،  دستگاه تولید روغن از دانه‌های روغنی به روش پرس سرد می‌باشد. در این روش که از راه‌های جدید ابداع شده در صنعت روغنگیری است. دانه را پس از تمیز کردن داخل دستگاه روغنگیری می‌ریزند و تحت فشار قرار می‌دهند. سپس روغن آن استخراج می‌گردد. محصول تولید شده با دستگاه پرس سرد از نظر حفظ ارزش غذایی در سطح بالایی از کیفیت قرار دارد.

قیمت روغن‌های تولید شده با این روش مقرون به صرفه می‌باشد. در برخی دستگاه‌های روغنگیری پرس سرد دمای اولیه دانه‌ را به 40 و در برخی دیگر به 50 درجه سانتیگراد می‌رسانند و سپس بقیه مراحل طی می‌شود. هر چقدر دمای اولیه دانه کمتر باشد، روغن تولید شده کیفیت بالاتری خواهد داشت. این روغن‌ها دارای رنگی شفاف می‌باشد.

 

 

2. دستگاه روغنگیری با روش پرس گرم

دستگاه روغنگیری به روش پرس گرم: در ابتدا دانه روغنی را تمیز کنید و سپس با ورود دانه‌ها به دستگاه، دمای آن را تا حدود 100 درجه افزایش دهید. سپس دانه‌ها را تحت فشار قرار داده می‌شوند و پرس می‌شوند. استفاده از دستگاه روغنگیری پرس گرم  نسبت به دستگاه پرس سرد، روغن بیشتری از دانه تولید می‌شود. اما بسیاری از خواص روغن از بین می‌رود.

 

تقسیم دانه های روغنی براساس درجه سختی

برای تنظیمات دستگاه روغنگیری می‌توان دانه را به سه دسته اصلی تقسیم کرد:

1. دانه های نرم

کنجد، آفتابگردان، روغن سیاه‌دانه، رازیانه و دیگر دانه‌‌هایی که از لحاظ نرمی و اندازه نزدیک به کنجد می‌باشد. برای روغنگیری این دانه‌ها با دستگاه باید فاصله هد و پیشانی مارپیچ بسیار کم باشد. و از ژیگلورهای سایز کوچک به طور مثال 6 و 8 استفاده گردد. دمای هیتر بین 80 تا 90 تنظیم گردد. و سرعت دستگاه رنج متوسط باشد.

دستگاه‌های روغنگیری مختلف با سرعت زیاد و قیمت مناسب در آسا صنعت تولید و به فروش می‌رسد.

 

2. دانه های سخت

دستگاه روغنگیری دانه ها برای روغن گرفتن از دانه های سخت مثل: مثل: هسته انار، هسته انگور و .. می‌باشد. تنظیمات برای اینگونه دانه‌ها، باید فاصله هد و پیشانی مارپیچ 6 الی 7 برابر تنظیم دانه‌های نرم باشد. و از ژیگلور‌های سایز بزرگ استفاده گردد. همچنین هیتر قبل از شروع به کار دستگاه روشن گردد و تا دما 70 درجه دستگاه گرم شود و پس از آن هیتر خاموش گردد. ادامه روغنگیری نیاز به هیتر نیست و خود فرآیند باعث تولید گرما می‌گردد. برای دانه‌های سخت باید سرعتی بالاتر از دانه‌های نرم تنظیم گردد.

 

3. دانه های آجیلی

برای بادام شیرین و تلخ، گردو، فندوق و.. کاربرد دارد. برای این قبیل دانه قبل شروع فرآیند روغنگیری بهتر است دانه را خرد کنید. که فرآیند روغنگیری با دستگاه به آسانی انجام پذیرد. تنظیمات شبیه به دانه‌های نرم می‌باشد و تنها تفاوت سرعت بالاتری باید استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *