مقالات

انواع دستگاه های پر کن مایعات رقیق

دستگاه پر کن مایعات رقیق

دستگاه های پرکن مایعات رقیق دارای 3 نوع عملکرد می باشند. این دستگاه ها شامل پمپی و ثقلی و پیستونی هستند. که جهت پر نمودن مواد رقیق مانند شوینده ها در داخل ظرف ریخته می شود. این دستگاه ها دارای ضمانت و گارانتی می باشند.

انواع دستگاه پرکن مایعات رقیق

دستگاه پرکن مایعات رقیق با سیستم حجمی یا ثقلی ساخته شده است. البته گاهی اوقات هم ممکن است که از سیستم سیلندر پیستون ساخته شوند. دو نوع دستگاه پرکن مایعات رقیق وجود که دارد که شامل دستگاه اتومات و نیمه اتومات می شود.

دستـگاه نیمه اتومات پرکن مایـعات رقـیق

در این مدل باید اپراتور بطری محصولات را بر روی نوار نقاله قرار دهد و نوار نقاله بطری ها را به سوی نازل های پرکن دستگاه می فرستد. همچنین در مدل رومیزی این دستگاه ها نوار نقاله وجود ندارد و اپراتور به صورت دستی باید بطری را در زیر نازل نگه دارد تا پر شود.

 

دسـتگاه اتومات پرکن مایـعات رقـیق

این مدل دستگاه ها از سیستم سورتر استفاده شده است. و قسمت درب بند به آن اضافه می گردد که دیگر نیازی به وجود اپراتور نمی باشد. و دستگاه در نبود اپراتور هم عملیات پر نمودن را به خوبی انجام می دهد.

البته لازم است که این نکته را بدانید که به درخواست شما تعداد نازل های دستگاه قابل تغییر می باشد. به این صورت که برخی از صاحبان کسب و کار میزان تولید بالایی ندارد و یک دستگاه تک نازل برای آنها کافی می باشد. اما برخی دیگر فروش بسیار بالایی دارد و بهتر است که دستگاه 8 نازل را خریداری کنند.

و تعداد نازل ها کاملا بستگی به درخواست شما دارد و می توانید دستگاه مدنظر را خریداری کنید. همچنین تمامی پرکن های مایع اتومات دارای سه متر نوارنقاله مجهز به اینورتر و تمامی اجزاء در تماس با مواد از جنس استیل 304 نگیر می‌باشند. در این نوع از دستگاه ها یک سیستم مخزن وجود دارد.

مواد باثقلیت و وزن خود را به داخل نازلها هدایت می کند. و در مسیر خروجی شیر قرار می گیرد. به واسطه شیر برقی میزان حجم مواد از داخل تابلو برق PLC کنترل میشود. که دقت تزریق را بالا می‌برد.

دستـگاه های پـرکن مایعات رقیق امکان پر کردن مایعات رقیق از 100 سی سی تا 20000 سی سی را درون هر ظرفی دارند. سرعت و عملکرد این دستگاه به تعداد نازل ها بستگی دارد. جهت پر کردن ظروف برای موادی که کف می کنند. همچون شیشه پاک کن،از ته ظرف یا بطری شروع به پر کردن می کند. در ادامه انواع دستگاه های پرکن مایعات رقیق را برای شما توضیح خواهیم داد.

 

انواع دستـگاه های پر کن مایعات

1- دستـگاه پـرکن مایـعات اتوماتیک ثقلی

از دسـتگاه پـرکن مایـعات اتوماتیک ثقلی معمولا جهت پرد نمودن مواد رقیقی مثل: آب معدنی، انواع نوشیدنی های گازدار و یا بدون گاز، انواع عرقیجات، مواد شیمیایی رقیق (انواع حلال ها و الکل) و… استفاده می شود.

 

2- دسـتگاه پرکن مایعات اتوماتیک پمپی.

جهت پر کردن مایعات رقیق و در برخی موارد برای پر کردن مایعات غلیظ از دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک پمپی استفاده می شود. چرا که عملکرد این دستگاه تا حدودی شبیه به دستگاه پرکن مایعات غلیظ می باشد.

 

3- دســتگاه پـرکن مـایعات اتوماتیک سیلندر پیستونی.

دستـگاه پـرکن مـایعات اتوماتیک سیلندر پیستون دارای ضریب خطای کمتر و دقت بالاتری می باشد. همچنین شما از این دستگاه می توانید هم برای مایعات رقیق و هم مایعات غلیظ استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *