مقالات

فواید روغنگیری دانه ها چیست؟

فواید روغنگیری

فواید روغنگیری: روغنگیری دانه یکی از رایج ترین کارها در عصر حاضر می‌باشد. با خرید روغنگیری دانه می‌توانید کسب و کار خود را شروع کنید و کسب درآمد کنید. استفاده از روغن‌های گیاهی به دلیل تاثیر و فواید شگرفی که در سلامتی انسان دارند، بسیار باب شده است. از این روغن‌های گیاهی علاوه بر مصارف خوراکی و پخت و پز، برای درمان بسیاری از بیماری‌ها مثل: درد گوش، بیماری‌های پوستی و .. استفاده می‌شود. عملیات استخراج روغن از دانه‌های گیاهی در قدیم الایام در خانه‌ها و با روش‌های سنتی انجام می‌شد. در ادامه با آسا صنعت همراه باشید تا با فواید روغنگیری آشنا شوید.

 

فواید روغنگیری دانه

فواید روغنگیری دانه ها برای سلامتی بسیار زیاد است. روغنگیری دانه با دستگاه‌های با کیفیت و به روز آسا صنعت امکان پذیر است. آسا صنعت تولید کننده انواع روغنگیری طبیعی است. با خرید دستگاه روغنگیری دانه در آسا صنعت می‌توانید کسب و کار خود را راه اندازی کنید. دستگاه‌های روغنگیری آسا صنعت با کیفیت و قیمت مناسب تولید می‌شوند. روغنگیری دانه کاربرد و فواید زیادی در زندگی دارد. از روغن‌های گیاهی برای مصارف مختلف مثل: آشپزی، درمانی، گیاهی و.. کاربرد دارد.

در گذشته برخی از روغن‌های گیاهی به دلایل مختلف بسیار گران بود و تنها ثروتمندان، توان خرید و استفاده از آن ها را داشتند. اما امروزه با پیشرفت علم و پی بردن به خواص شگفت انگیز روغن‌های مختلف بر زیبایی و سلامت پوست و بدن انسان و فواید روغنگیری دانه‌ها برای سلامتی، روغن‌های گیاهی در حجمی بالا تولید و برای مصارفی مثل پخت و پز استفاده می‌شود.

روغنگیری دانه‌ها به روش های مختلفی انجام می‌شود که در یک دسته‌بندی کلی می توان آن را به روغنگیری به روش صنعتی و روغن گیری سنتی تقسیم نمود که روش های انجام روغنگیری به شکل صنعتی و مدرن با استفاده از دستگاه روغنگیری و به دو روش پرس گرم و پرس سرد دسته‌بندی می‌شوند. روغنگیری دانه فواید زیادی برای سلامتی دارد. با خرید روغنگیری در آسا صنعت می‌توانید از فروش روغن‌های سالم و طبیعی کسب درآمد کنید.

 

فواید روغنگیری به روش صنعتی

روغنگیری دانه‌ها فواید زیادی برای سلامتی دارد. برای تولید روغن از دانه‌های روغنی دستگاه های مختلفی در مقیاس های مختلف، طراحی و تولید شده اند. اساس کار این دستگاه ها به دو روش پرس گرم و سرد می‌باشد. برای تهیه انواع دستگاه های روغنگیری می‌توانید به سایت آسا صنعت مراجعه نمایید. و در صورت نیاز با کارشناسان این گروه تولیدی در ارتباط باشید.  روغنگیری دانه فواید زیادی برای سلامتی دارد. با خرید روغنگیری در آسا صنعت می‌توانید از فروش روغن‌های سالم و طبیعی کسب درآمد کنید.

 

روغنگیری دانه به روش سنتی

از قدیم الیام از فواید روغنگیری دانه‌ها آگاه بودند. روغنگیری به روش سنتی در زمان‌های قدیم و برای استخراج روغن از دانه‌های روغنی مختلف استفاده می‌شد. هم اکنون نیز بعضی از تولیدکنندگان از این روش‌ها برای تهیه روغن استفاده می‌کنند. ولی امروزه دستگاه‌های روغنگیری دانه با بهترین تجهیزات و کیفیت عالی در بازر موجود می‌باشد.

یکی از بهترین و با کیفیت ترین دستگاه روغنگیری در شرکت آسا صنعت به تولید و فروش می‌رسد. روغنگیری سنتی روشی قدیمی که بهتر است دیگر از این روش استفاده نکنید. زیرا به دلیل استرلیزه نبودن دستگاه‌ها و ابزار روغنگیری، احتمال بروز مسمومیت در صورت استفاده، وجود دارد. روش انجام روغنگیری سنتی با توجه به مواد مورد نظر برای روغن گیری متفاوت می‌باشد اما در کل پایه و اساس یکسانی دارد. روغنگیری دانه فواید زیادی برای سلامتی دارد. با خرید روغنگیری در آسا صنعت می‌توانید از فروش روغن‌های سالم و طبیعی کسب درآمد کنید.

 

معایب روغنگیری سنتی

در این روش برای استخراج روغن از دانه های گیاهان از دستگاهی مشابه با آسیاب سنگی، استفاده می‌شود. به این صورت که دانه‌ مورد نظر را پس از تمیز کردن به داخل آسیاب می‌ریزند. و با نیروی محرکه‌ای چرخ آسیاب را به چرخش در می‌آورند. دانه‌ها در اثر سایش سنگ‌ها برهم، له شده و در نهایت ماده‌ای خمیری شکل بدست می‌آید که با قرار دادن آن مخزن های سوراخ دار استوانه‌ای و تحت فشار قرار دادن آن، باعث استخراج روغن می‌شوند. فواید روغنگیری دانه ها برای سلامتی بر کسی پوشیده نیست. شما با خرید دستگاه روغنگیری آسا صنعت می‌توانید از فواید و فروش دانه ها روغن‌های سالم و طبیعی تهیه کنید و کسب درآمد داشته باشید.

روغن استخراج شده از صافی خارج و در نهایت تفاله‌ها داخل مخزن باقی می‌ماند. برای استفاده خوراکی از این روغن‌ها حتما باید قبل از مصرف عمل میکروب زدایی بر روی آن انجام شود. در غیر اینصورت برای استعمال خارجی و یا سایر مصارف توصیه می‌شود. به همین دلیل روغنگیری با این روش اصلا توصیه نمی‌شود. بهتر است برای روغنگیری دانه گیاهی و.. از دستگاه‌ روغنگیری آسا صنعت که با بهترین کیفیت تولید می‌شود، استفاده کنید. روغنگیری دانه فواید زیادی برای سلامتی دارد. با خرید روغنگیری در آسا صنعت می‌توانید از فروش روغن‌های سالم و طبیعی کسب درآمد کنید.

به دلیل پر زحمت بودن این روش استخراج و همچنین بکر بودن و فواید این نوع روغنگیری، روغن‌های به‌دست آمده با روش سنتی معمولا قیمت بالایی دارند. این روش بیشتر برای تهیه روغن کنجد کاربرد دارند. و برای تهیه روغن های دیگر روش های متفاوتی به کار برده می‌شود.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *