مقالات

دستگاه آسیاب قهوه

قیمت دستگاه آسیاب قهوه ٬ فروش دستگاه آسیاب قهوه

دستگاه آسیاب قهوه دستگاهی است که امروزه بسیار پرکاربرد می‌باشد. میپرسید چرا؟ خب قهوه خوب نیازمند آسیاب کردن درست و دقیق می‌باشد. ابزارهای آسیاب قهوه در تهیه قهوه اهمیت خاصی دارند. ممکن است شما قهوه تازه و خوب، به همراه یک دستگاه مناسب، آب فیلتر شده و کامل و همچنین دقت بالا در دم آوری را داشته باشید اما یک نکته بسیار مهم و موثر در طعم نهایی قهوه، آسیاب کردن آن است. ما در این مطلب شما را با فروش و قیمت آسیاب قهوه آشنا می‌کنیم.

در ادامه با آسا صنعت همراه باشید تا با قیمت و نحوه فروش دستگاه‌های آسیاب قهوه آشنا شوید.

 

قیمت دستگاه آسیاب قهوه

قیمت دستگاه آسیاب قهوه با توجه به نوع، کارکرد و حجم دستگاه آسیاب قهوه قیمت آن متفاوت است. دستگاه آسیاب قهوه انواع مختلفی دارد که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم:

1. دستگاه آسیاب خانگی یا تیغه ای

برای اسیاب کردن قهوه، ممکن است یکی از ساده ترین و ارزان ترین روش‌ها باشد. اما همین روش نکاتی دارد که بسیار حائز اهمیت است.
با این دستگاه نمی‌توانید آسیاب شدن قهوه را به صورت یکنواخت کنترل کنید. تیغه‌های این دستگاه طوری است که در صورت ریزتر کردن میزان آسیاب، قهوه داغ می‌شود. حتی ممکن است قهوه شما باز هم کمی رست شود و به طور قابل توجهی بعضی از ویژگی‌های عطری و طعمی آن از بین برود.

 

2. دستگاه آسیاب قهوه چرخ دنده ای دیسکی یا فلت

حاوی دو چرخ دنده روی هم می‌باشد که قهوه از وسط این دو عبور می‌کند. به علت چرخیدن با سرعت بالا نسبت به مدل مخروطی، سریع‌تر عمل می کند و صدای بیشتری نیز دارد.

 

3. دستگاه آسیاب مخروطی

بهترین نوع و گران‌ترین نوع دستگاه آسیا قهوه است. از سرعت و صدای کمتری نسبت به مدل دیسکی برخوردار است. خروجی بهتری برای شما به ارمغان می آورد اما قیمتش گران‌تر است. مخروطی‌ها خروجی یک نواخت‌تری نسبت به مدل دیسکی دارند و پودر قهوه را گرم نمی‌کنند. همچنین بازه میزان آسیاب کردن قهوه در این مدل بیشتر است.

 

فروش دستگاه آسیاب قهوه

میزان آسیاب برای هر ابزار

قیمت و فروش انواع دستگاه آسیاب قهوه

بسیار درشت “Extra Coarse Grind“

قهوه های دم سرد یا برود کافی
دستگاه تادی
کابوی کافی

 

درشت یا “Coarse Grind“

فرنچ پرس
عملیات چشیدن طعم قهوه

 

محصولات مناسب قهوه فرانسه

اتیوپی سیدامو
قهوه اتیوپی سیدامو تازه برشت ملایم
فول آروما
قهوه تازه ترکیبی فول آروما

از این نوع آسیاب برای عملیات کاپینگ Cupping قهوه (عملیات چشیدن طعم قهوه) نیز استفاده می‌شود. البته قهوه ساز پروکولاتور هم از این نوع آسیاب استفاده می‌کند که هنوز در ایران به رسمیت شناخته نشده است.

 

متوسط درشت یا “Medium Coarse Grind“

آسیاب کردن به اندازه‌های دانه های شن درشت.
کمکس
کافه سولو
بیشترین توصیه برای ابزارهای کافه سولو و کمکس نیازمند آسیاب با این اندازه می‌باشند.

 

متوسط یا “Medium Grind“

آسیاب اندازه دانه های شن ریزه.

دستگاه قهوه ساز خانگی یا “Drip Pot”
البته اگر برای تهیه قهوه با دستگاه قهوه ساز خانگی خود، از فیلتر کاغذی استفاده کنید بهتر است درجه آسیاب را ریزتر کنید.

 

متوسط ریز یا متوسط نرم “Medium Fine Grind“

آسیاب اندازه نمک سفره.
دستگاه های مخروطی(مانند v60 و کلور)
وکیوم پات
سایفون
آئروپرس
در این نوع آسیاب بیشترین پیشنهاد برای قهوه ساز سایفون و آئروپرس و قهوه ساز های مخروطی می‌باشد. البته میزان آسیاب کردن قهوه، در قهوه سازهای مخروطی شکل (v60, clever) بستگی به زمان دم آوری هم دارد.

اگر می خواهید زمان کمتری برای دم آوری صرف کنید باید نوع آسیاب قهوه را ریزتر انتخاب کنید. آئروپرس نیز این شرایط را دارد که اگر می خواهید قهوه را در زمانی مابین ۲ تا ۳ دقیقه دم آوری کنید باید از این آسیاب استفاده نمایید. اما اگر دم آوری بیشتر از ۳ دقیقه به طول می‌انجامد، بهتر است از آسیاب های درشت تری استفاده کنید.

فروش و قیمت انواع دستگاه آسیاب

نرم یا ریز “Fine“

ریز تر از آسیاب نمک سفره.
اسپرسوساز
موکاپات
استاوتاپ
بعضی منابع دستگاه اسپرسوساز را در گروه خیلی نرم قرار می‌دهند. البته میزان آسیاب قهوه برای دستگاه اسپرسوساز کمی ریزتر از موکاپات است.

 

خیلی ریز یا خیلی نرم “Extra Fine or Super Fine“

آسیاب آردی.
قهوه ترک
قهوه عربی
این نوع آسیاب ریزترین حالت است (مانند آرد، کاملا پودر) وقتی آن را لمس می‌کنید، دانه های خرد شده را احساس نمی‌کنید. همه دستگاه های آسیاب از این نوع آسیاب پشتیبانی نمی‌کنند.

نکته قابل توجه: لازم نیست قهوه پودر شده را اندازه گیری کنید، کافیست چندین بار قهوه آسیاب شده را ببینید. زمانی که قهوه‌تان را آسیاب می‌کنید، به چند سایز مختلف آسیاب کنید و آن را لمس کنید. میزان آسیاب شدن مورد نظر را به راحتی پیدا می‌کنید.

 

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. در صورت داشتن هر گونه سوالی با پشتیبانی تماس بگیرید.

تماس با پشتیبانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *