مقالات

مراحل عرق گیری گیاهان

مراحل عرق گیری گیاهان

مراحل عرق گیری گیاهان: عرق گیری گیاهان مراحل و روش های مخصوص به خود را دارند. آسا صنعت تولید کننده انواع دستگاه عرق گیری گیاهان با بهترین تجهیزات می‌باشد. با خرید دستگاه عرق گیری گیاهان می‌توانید کسب و کار خود را راه اندازی کنید و از فروش عرقیجات گیاهی کسب درآمد کنید.

بخوانید:

مراحل و روش عرق گیری از گیاهان در صنعت

شرکت تولیدی آسا صنعت تولید کننده انواع دستگاه عرق گیری گیاهان می‌باشد. از این دستگاه ها می‌توانید برای گرفتن عطر و اسانس گیاهان استفاده کنید. اما اساس کار همه این دستگاه ها منطبق با فرآیند تقطیر می‌باشد. فرآیند تقطیر دارای سه نوع بوده که هر سه این روش‌ها موجب تخریب دیواره سلول های گیاهی می‌شود. و باعث آزاد شدن اسانس و عطر آنها می‌گردد.

روش‌های تقطیر عبارتند از:

  • روش تقطیر با استفاده از آب
  • تقطیر با استفاده از بخار
  • روش تقطیر با استفاده از آب و بخار

 

روش‌های عرق گیری گیاه

برای بدست آوردن یک عرق با کیفیت باید مراحل عرق گیری گیاهان را به ترتیب انجام  دهید. آسا صنعت تولید کننده بهترین دستگاه های عرق گیری گیاهان می‌باشد.

تهیه گیاه

اولین کار تهیه گیاه می‌باشد. تهیه گیاه از مزارع کشت و کشاورزان انجام می‌گیرد. اما چنانچه برخی گیاهان به شکل خودرو باشند باید آن را از مراکز جمع آوری این گیاهان تهیه نمود. در مقیاس صنعتی و برای استفاده در دستگاه‌های عرق گیری به مقادیر زیادی از گیاه نیاز می‌باشد. با خرید دستگاه عرق گیری آسا صنعت می‌توانید کسب و کار خود را راه اندازی کنید و با فروش عرقیجات گیاهی کسب درآمد کنید.

قبل از انجام مراحل عرق گیری گیاه باید از مواد اضافی و خرده چوب پاکسازی شود. زیرا وجود هر مواد اضافی علاوه بر افت کیفیت عرق  امکان آلودگی در عرق را نیز بوجود می‌آورد.

وقتی گیاه به شکل خالص و بدون هر مواد اضافی آماده شد. مرحله شستشو و تمیزکاری آن از گرد و خاک یا احتمالا خاک که موقع برداشت گیاه روی آن مانده باشد انجام می‌گیرد. خصوصا گیاهانی که برای عرق گیری از ریشه آنها استفاده می‌گردد عمل شستشو باید با دقت بیشتری صورت گیرد.

بخوانید:

 

بارگیری گیاه

یکی دیگر از مراحل عرق گیری بارگیری گیاه می‌باشد. در این مرحله باید مخزن دستگاه عرق گیری را تمیز کرد. و گیاه را در مخزن آن بارگیری کرد. بعد از پر نمودن یک سوم کل حجم مخزن، به میزان لازم آب به مخزن اضافه و درب آن را می بندیم. پر کردن مخزن برای ایجاد فضای کافی برای بخارات می‌باشد. و بخارات بتوانند از مخزن خارج شوند.

دستگاه های آسا صنعت با بخار کار می‌کند و شما به راحتی می‌توانید از انواع عرقیات گیاهی عرق گیری کنید. با خرید دستگاه عرق گیری می‌توانید کسب و کار خود را راه اندازی کنید. و با فروش عرقیجات گیاهی کسب درآمد کنید.

بخارات داغ خارج از مخزن عرق گیر که حاوی اسانس و عصاره گیاه می‌باشد وارد دستگاه خنک کننده یا کندانسور می‌گردد. این دستگاه می‌تواند از گاز فریون که یک مبرد گازی می‌باشد یا آب خنک برای سیستم سرمایشی استفاده نماید. بخارات تبدیل به عرق یا مایع می‌شود و وارد مخزن ذخیره سازی عرق می‌شوند.

 

نگهداری عرقیات

بخش آخر از مراحل عرق گیری که مهمترین آن نیز می‌باشد. بخش بسته بندی و نگهداری عرقیات گیاهی است. برای نگهداری عرقیات گیاهی باید از ظروف مناسب که می‌تواند ظروف شیشه ای یا پلاستیکی باکیفیت باشد استفاده گردد. یک عرق با کیفیت و خوب دارای رنگی شفاف و بدون هر گونه ماده اضافی می‌باشد. عرقیات گیاهی باید بو و طعم مناسب همان گیاه استحصالی خود را بدهند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *