مقالات

دستگاه روغن گیری چه مزایایی دارد؟

دستگاه روغن گیر

تولید دستگاه روغن گیری یکی از خدمات بی نظیر و پر کاربرد شرکت آسا صنعت می باشد. آسا صنعت سابقه طولانی در تولید دستگاه های خانگی و فروشگاهی دارد. دستگاه های روغن گیری جهت روغن گیری از انواع دانه های روغنی استفاده می شود. که علاوه بر مصارف غذایی، دارای خواص درمانی بی شماری هم می باشد.

دستگاه های روغن گیر آسا صنعت

آسا صنعت تولید کننده انواع دستگاه های روغن گیری است. دستگاه های روغن گیری به دو روش کار خود را انجام می دهند یکی پرس سرد و دیگری پرس گرم که روش پرس سرد از لحاظ بهداشتی مطمعن تر می باشد.

 

ویژگی های دستگاه روغن گیری

تولید دستگاه روغن گیری با استفاده از بهترین تجهیزات در آسا صنعت تولید و به فروش می رسد. نمونه ای از ویژگی های دستگاه های روغن گیری عباارتند از:

1- دستگاه روغنگیری دارای استاندارد اروپا می باشد و شما با خیال راحت می توانید خرید کنید.

2- دستگاه روغنگیری دارای روغنگیری با روش پرس سرد می باشد که مورد تایید بسیاری از فعالان این حوزه می باشد.

3- دستگاه های روغن گیری بدون نیاز به رطوبتی روغنگیری میکند حتی بدون تغییری در دما یا درصد روغنگیری.

4- شما با استفاده از دستگاه های روغنگیری دیگر نیاز به تنظیمات خاصی ندارید.

5- دستگاه روغنگیری بسیار کم مصرف و بیصدا می باشد.

6- دستگاه روغنگیری بدنه کاملا استیل دارد و ماردون و سیلندر این دستگاه ها سخت شده هستند که باعث عمر بیشتر دستگاه می گردد.

7- دستگاه روغنگیری دارای موتور دو جهته برای دور معکوس و به راحتی خارج کردن اجناس داخل سیلندر می باشد.

روش پرس سرد و پرس گرم در دستگاه روغن گیری

پرس سرد

روش پرس سرد برای روغن گیری انواع دانه های روغنی مانند مغز بادام درختی و زمینی ، سیاه دانه ،کنجد و… استفاده می گردد. همچنین ظرفیت دستگاه متناسب با نوع دانه روغنی متفاوت می باشد.

پرس گرم
روغنی که از روش پرس گرم به دست می آید را نمی توان به صورت خوراکی مصرف کرد. و در واقع برای درمان بیماری ها به طور مستقیم استفاده می گردد. بسیاری مخالف استفاده از این روش می باشند و تنها از روش پرس سرد بهره می برند.

 

روش روغنگیری به طور خلاصه چگونه می باشد؟

ابتدا دانه های روغنی مدنظر را در یک سیلندری که یک پیچ چرخنده دارد می ریزند. سپس این پیچ چرخنده با فشاری که وارد می کند باعث خرد و له شدن دانه های روغنی می گردد. و اینقدر این کار را ادامه می دهد تا روغن دانه ها خارج شود.

دستگاه دارای سوراخ هایی در پایین سیلندر می باشد که برای خروج روغن است. برخی از دستگاه های فیلتر پرس مناسب برای فروشگاه ها می باشند. در واقع فیلتر پرس دستگاهی است که روغن مایع و جامد را در حجم زیاد از هم جدا و تصویه می کند. برخی دیگر از این دستگاه ها برای کارگاه ها مناسب است و برخی دیگر برای کارخانه ها مناسب می باشد.

روش کار این دستگاه برای کارخانه:

صفحات فیلتر پرس توسط جک هیدرولیک تحت فشار قرار می‌گیرند. دانه روغنی مدنظر را با فشار وارد صفحه می شود. قسمت جامد موجود در آن از صفحات جدا می‌شود. و مایع که سرشار از ذرات معلق استع خارج می شود و بعد تشکیل کیک، ورود سیال قطع می گردد و صفحه با استفاده از جک هیدرولیک باز می شود و مواد جامد تخلیه می‌گردد. در اخر صفحات به وسیله جک هیدرولیک بسته شده و سیکل بعدی تکرار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *