مقالات

کیفیت دستگاه گلاب گیری چگونه است؟

دستگاه گلاب گیری

اگر شما هم در زمینه گلاب گیری فعالیت دارید و نیاز به تهیه یک دستگاه مناسب دارید. مطالعه این متن را از دست ندهید و در پایان یک تصمیم درست برای خرید دستگاه گلاب‌گیری بگیرید.

گلاب گیری

اولین قدم جهت خرید دستگاه گلاب گیری تست و کنترل کیفیت آن می باشد. گلاب جزو عرقیجاتی می باشد که طرفداران بسیاری دارد. و علاوه بر استفاده آن به تنهایی ،جهت پخت و پز هم استفاده می شود. پس اگر قصد خرید دستگاه گلاب گیر را دارید و می خواهید در این زمینه مشغول به کار شوید. باید بگویم که راه درستی را انتخاب نموده اید. اما در قدم اول باید نکات مهم را بدانید تا بتوانید بهترین و مناسب ترین دستگاه مرتبط با میزان فعالیت خود را انتخاب نمایید.

 

دستگاه گلاب گیری خانگی

به طور مثال چنانچه که شما قصد داشته باشید جهت کسب و کار خانگی این دستگاه را تهیه نمایید و فعالیت زیادی ندارید. یک دستگاه گلاب‌گیری در سایز 40 لیتری برای شما مناسب می باشد. و اگر بازهم این مقدار ظرفیت برایتان زیاد است می توانید در حجم کمتری خریداری نمایید. البته لازم است بدانید که هر چقدر دستگاه گلاب گیری کوچک تر باشد کار با آن هم راحت تر می باشد.

از دیگر مواردی که باید به آن توجه نمایید جنس دستگاه می باشد. یعنی پس از آن که شما ظرفیت مخزن مورد نیاز خود را تهیه کردید در قدم دوم باید به جنس دستگاه توجه کنید. جنس آلومینیوم و استیل بهترین جنس دستگاه می باشند به دلیل اینکه ضد زنگ می باشند. همچنین عرقی مکه در مخزن های استیل به دست می آید زلال و شفاف هستند. و شما شاهد هیچ گونه تغییر در رنگ و بو و مزه نخواهید بود.

 

کیفیت دستـگاه

اگر بخواهید که کیفیت دستگاه را بررسی نمایید لازم است که گیره های چفت شونده را چک نمایید. و انجام این کار جزو وظایف مهم گلاب گیری می باشد. چون که اگر به درستی انجام نشود باعث هدر رفت بخار و بو به بیرون می شود. همچنین مهم ترین قسمت دستگاه گلاب‌گیری دیگ جوش می باشد.  معمولا دیگ جوش با بهترین مواد اولیه آلومینیوم ساخته می شود.

دستگاه گلاب گیری دارای محفظه بخار می باشد که جنس آن استیل است و به صورت مخروطی شکل می باشد. و در داخل یک ناودانی قرار داده اند که بخار را سرد کرده و به سمت لوله های خروجی منتقل می کنند. در واقع لوله های مخروطی جهت خروج قطرات بخار استفاده می شود.

از دیگر قسمت های دستگاه گلاب‌گیری،قسمت خنک کننده بخار یا همان کندانسور می باشد. که جنس آن استیل 303 نگیر می باشد و با یک محفظه بخار از قسمت بیرونی دستگاه که به صورت یکپارچه می باشد.

امروزه در بازار انواع دستگاههای گلاب گیری در مدل ها و کیفیت های متفاوتی از جمله دستگاه های گلاب‌گیری مسی – دستگاه های گلاب‌گیری لوله بلند و لوله کوتاه و… موجود می باشد. دستگاه گلاب‌ گیری برقی هم تولید شده است. این دستگاه هیچ نیازی به آب ندارد حتی یک قطره آب هم برای انجام فرایند گلاب گیری نیاز نمی باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *