مقالات

نکات مهم در آسیاب قهوه چیست؟

تولید و فروش آسیاب قهوه و دستگاه اسیاب

آسیاب قهوه دستگاهی پر کاربرد که با بهترین متد روز در شرکت آسا صنعت تولید و به فروش میرسد. اسیاب قهوه و پودر کردن آن امر مهمی است. قـهوه پر مصرف ترین نوشیدنی جهان بعد از آب میباشد. coffee در ایران نسبت به جاهای دیگر دنیا از اهمیت کمتری برخوردار است. تو ایران بیشتر از چای به عنوان نوشیدنی اول استفاده می‌شود. ولی کم کم با رشد کافی شاپ ها در ایران بین جوانان روتج زیادی پیدا کرده و درحال فراگیر شدن است.

نوشیدنی های مبتنی بر قـهوه انواع مختلفی دارد. همچنین روش های دم‌آوری و طرز تهیه متفاوتی نیز دارد. که همین نکته باعث همه گیر شدنش  و همه سلیقه ها را پوشش می‌دهد. با خرید اسیاب قهوه تولید آسا صنعت میتوانید با فروش قـهوه کسب درآمد کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا با 8 نکته مهم آسیاب قهوه آشنا شوید.

فروش آسیاب قهوه در آسا صنعت

مهم ترین نوشیدنی ها هم شامل: لاته، ترک، آفوگاتو، ماکیاتو، فرانسه و  می‌شود. نوشیدنی قـهوه از لوبیا قـهوه که از میوه درختی به همین نام است، بدست می‌آید. این ماده دارای مقادیر فراوانی کافئین بوده که برای بدن ضروری است. با خرید آسیاب قهوه تولید آسا صنعت میتوانید با فروش قـهوه کسب درآمد کنید.

فروش و تولید انواع دستگاه آسیاب

 

آسیاب کردن قهوه

آسیاب قهوه نیاز به مهارت و تخصص و دستگاه با کیفیت دارد. شرکت آسا صنعت تولید کننده بهترین آسیاب قهوه می باشد و با قیمتی مناسب آسیاب قهوه را به فروش میرساند. پس این فرصت را از دست ندهید.

چگونه و به چه اندازه قهـوه ام را اسیاب کنم؟ با چه ابزاری این کار را انجام دهم؟ یک کافی لاور هنگامی در دم آوری قهوه ناموفق است که از میزان اسیاب کردن آن بی خبر باشد. یک قـهوه خوب نیازمند آسیاب کردن درست و دقیق میباشد. ابزارهای اسیاب قـهوه در تهیه قهوه اهمیت خاصی دارند. با خرید آسیاب قهوه تولید آسا صنعت میتوانید با فروش قهوه کسب درآمد کنید.

فروش و تولید انواع آسیاب خانگی

 

نکات مهم اسیاب کردن قـهوه

1. برای شروع، اسیاب قهوه مقداری دانه قهوه را اسیاب کنید.

2. مقداری از پودر قهوه را بردارید و در کف دستتان به صورت کوپه قرار دهید.

3. با انگشت قتهوه را فشرده کنید.

4. در اسیاب قهوه اگر جای انگشت شما بر روی قهوه بماند. و پودر قهوه به هم چسبیده باشد و شکل خود را حفظ کند. یعنی قهوه را ریز اسیاب کرده اید. اگر قـهوه در جای خود ثابت نماند و ریزش کرد. یعنی قهوه تان را خیلی درشت اسیاب کرده اید، و باید درجه آسیابتان را ریزتر تنظیم کنید.

فواید و نکات مثبت قهوه

5. اگر قهوه پودری به هم چسبیده باشد. و ریزی مناسبی داشت. به مرحله بعدی میرویم.

6. مجددا قهوه را با انگشتانتان فشرده کنید. و از ارتفاع ۳۰ تا ۴۰ سانتی متری بر روی میز بریزید.

7. اگر پودر قهوه به بخش های منفردی جدا شد. یعنی قهوه به درستی آسیاب شده است. حال می توانید پورتافیلتر اسپرسوساز را پر کرده و شات اسپرسوی تان را عصاره گیری نمایید.

8. اگر در اسیاب قهوه تمام قهوه ای که با انگشتانتان فشرده کرده بودید. به صورت یک توده بر روی میز مانده بود. به معنای این است که دانه قهوه خیلی ریزتر آسیاب شده است. و باید درجه آسیابتان را درشت تر کنید.

نکته مهم: تمامی تنظیمات و تغییر درجه ها باید در بازه های کوچک و پله پله انجام گیرد تا به نتیجه درستی برسید، چون در آسیاب های قهوه یک تغییر درجه کوچک می تواند در عصاره گیری قهوه تغییراتی بزرگ ایجاد کند. با خرید اسیاب قهوه تولید آسا صنعت می توانید با فروش قهوه کسب درآمد کنید.

 

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. در صورت داشتن هر گونه سوالی با پشتیبانی تماس بگیرید.

تماس با پشتیبانی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *