مقالات

عملکرد پرکن پودری چیست؟

دستگاه پرکن پودری

دستگاه ها پرکن پودری جزوی از انواع دستگاه های بست بندی محسوب می شوند. دستگاه ها معمولا به دو نوع پرکن مایعات و پرکن پودری تقسیم می شوند. و همانطور که می دانید مکانیزم پرکن مایعات تفاوت های بسیاری با پرکن های پودری دارد. معمولا در پرکن های مایعات از سیستم ثقل و یا سیلندر پیستون استفاده می شود. ولی در دستگاه های پرکن پودر از کانتری و یا لودسل استفاده می شود.

 

نوع عملکرد پرکن های پودری

1- اتوماتیک

2- نیمه اتوماتیک

هنگام خرید دستگاه های پرکن باید به دقت و درصد خطای وزنی دستگاه اهمیت دهید. و سپس بر حسب نیاز خود دستگاه مدنظر را خریداری نمایید. انواع مختلفی از دستگاه های پرکن پودر وجود دارد که در ادامه خواهیم گفت.

 

دسـتگاه کیسه پرکن

پرکردن مواد داخل کیسه با استفاده از این دستگاه استفاده می شود. کاربرد دستگاه کیسه پرکن برای پر کردن انواع پودرهای خوراکی مانند ادویه، شکر، کیسه برنج یا پودرهای صنعتی مثل سیمان، خاک رس و گچ و … می باشد. مکانیزم پرکردن در کیسه پرکن به کمک سیستم وزن صورت می گیرد. و شما می توانید ۱۰ کیسه ۲ تا ۲۰ کیلو گرمی در 1 دقیقه پر کنید. از قوطی پرکن پودرب برای پر کردن پودرها و گرانول ها استفاده می شود. میزان سرعت در این نوع از دستگاه ها بین 10 تا 35 قوطی در 1 دقیقه می باشد.

 

دسـتگاه پر کن پودری

این نوع دستگاه انواع مختلفی دارد که در ادامه به طور جداگانه هر یک را برای شما خواهیم گفت

 

دستـگاه پرکن پودری ساده

نوع مدیریت سرعت ، حجم و وزن پرکن ها متفاوت می باشد. که بعضی از شرکت ها با نصب PLC و مانیتورهای لمسی رابط کاربری خوبی بر روی دستگاه ایجاد می کنند که در قیمت نهایی دستگاه بسیار تاثیر گذار می باشد.

پرکن ساشه پودری

از جمله دستگاه های محبوب در زمینه بسته بندی می توان به دستگاه ساشه پودری اشاره نمود. از این دستگاه برای پر کردن بستهای ساشه ای کوچک در اندازه های کوچک استفاده می شود. همچنین از ساشه مدادی جهت پر و بسته بندی کردن قوه های تک نفره مثل نمک، ادویه جات رستورانی و .. استفاده می شود. این نوع از دستگاه ها می توانند در 1 دقیقه 35 عدد کیسه را پر کنند. از جمله مزایای این دستگاه می توان به دقت بالا، آسانی در بسته بندی، ابعاد کوچک، تیراژ بالا اشاره نمود.

 

پرکن کیسه لودسلی

پر کردن در این دستگاه توسط لودسل انجام می گیرد. دستگاه توسط نمایشگر از ۱۰ تا ۱۰۰ کیلوگرم کیسه ها را پر می کند. و پس از رسیدن به مقدار لازم کیسه را رها می کند تا چرخه بعدی پر کردن انجام بگیرد.

 

پرکن والو دار

این نوع از دستگاه ها به دلیل داشتن سوراخ والو جزو بهترین گزینه ها جهت پر کردن کیسه های چاکدار (والودار) سیمانی و گچی می باشد. همچنین کیسه در داخل سوراخ والو قرار می گیرد و به سرعت از پودر مد نظر پر می شود . سیستم پرکن توسط لودسل اندازه گیری می شود.

 

پرکن پودر کم حجم

نوع کار این دستگاه پر کردن کیسه های پلاستیکی کم حجم مثل نمک ، فلفل و سایر ادویه جات و پودرهای این مدلی می باشد.

 

پرکن پودر لیوان یکبار مصرف

جهت پر نمودن لیوان های یکبار مصرف برای چای، دم نوش ها، آب میوه و  از این دستگاه استفاده می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *