مقالات

آسیاب فروشگاهی برای پودر کردن زردچوبه

دستگاه آسیاب زردچوبه

آسیاب زردچوبه یکی از دستگاه های پر کاربرد فروشگاهی تولید شده در آسا صنعت است که طرفداران زیادی دارد. نحوه کارکرد دستگاه آسیاب در انواع فروشگاهی و صنعتی آن برای آسیاب کردن زردچوبه متفاوت است. آشنایی با انواع مدل‌های آسیاب رومیزی و دستگاه آسیاب صنعتی و فروشگاهی زردچوبه، موضوعی است که امروز در این مقاله از آسا صنعت راجع به آن بحث خواهیم کرد. که قبل از آن بهتر است با زردچوبه این ادویه محبوب، بیشتر آشنا شویم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

انواع دستگاه آسیاب

 

دستگاه های آسیاب فروشگاهی برای آسیاب زردچوبه

فروش آسیاب فروشگاهی و انواع دستگاه های آسیاب. دستگاه آسیاب زردچـوبه آسیاب برقی برای زردچوبه
آسیاب زردچوبه در دو مدل رومیزی و صنعتی در بازار موجود است.

 

زردچوبه چیست؟

زردچوبه، یک ادویه هندی با نام علمي curcuma longa متعلق به خانواده زنجبیل است. این گیاه، عموما بومي‌ آسیای شرقی است که بیشتر در بخش‌های مختلف هند، چین، تایوان و ژاپن کشت مي‌شود. قسمت‌های مورد استفاده این گیاه برای مصارف خوراکی و دارویی، ریزوم‌های (ساقه زیرزمینی) آن هستند. پودر زردچوبه حاوی کورکومین است که ماده فعال اصلی در زردچوبه به حساب می‌آید. کورکومین یک ماده شیمیایی گیاهی است و قسمت‌هایی از بدن را هدف قرار می‌دهد که التهاب را ارسال می‌کنند.

 

خواص زردچوبه چیست؟

زردچوبه به غلبه بر التهاب کمک می‌کند و به درمان ناخوشی‌های تحریک کننده مانند سرطان و ورم مفاصل هم کمک می‌کند. که به دلیل ترکیبات کورکومین، این ادویه فواید عصبی و سلامتی قلبی عروقی را به همراه دارد.
کورکومین اگر با فلفل سیاه ترکیب شود فعال‌سازی کورکومین آن تا 2000 برابر بیشتر می‌شود. و خواص درمانی زردچوبه عمدتا به دلیل وجود کورکومین می‌باشد. آسیاب زرد چوبه روشی عالی برای پودر کردن زرد چوبه است.

 

تمام خواص و فواید بی نظیر زردچوبه

خاصیت ضد التهابی پودر زردچوبه:
وجود کورکومین، یک ترکیب قوی در زردچوبه است که می‌تواند تورم بدن را کاهش دهد. هنگام آشپزی پودر آسیاب زرد چوبه را به غذاهای خود اضافه کنید. امروزه ادویه‌های خشک در سوپرمارکت‌ها فراوان وجود دارند. البته خیلی از آنها ارگانیک و اصل نیستن و اصولا به قول خودمان قاطی دارند. و یا از رنگ‌های مضر صنعتی در آنها استفاده شده باشد. پس خیلی بهتر است ادویه مصرفی خودتان را به صورت ارگانیک و از جای مطمئنی خریداری نمایید. البته اگر خودتان بتوانید آسیاب کنید که چه بهتر!!! زیرا که ادویه‌های تازه آسیاب شده طعم و مزه بهتری دارند و البته خواص بیشتری هم دارند. پس چه بهتر که زردچوبه ارگانیک بخرید و خودتان آسیاب کنید. به همین راحتی.

خاصیت آنتی اکسیدانی زردچوبه

پودر زردچوبه خاصیت آنتی اکسیدانی بالایی دارد که به نابود کردن رادیکال‌های آزاد، مهار پراکسیداسیون، و کاهش پیچیدگی های آهن مشهور است. و نه فقط زردچوبه، بلکه حتی روغن زردچوبه هم خواص آنتی اکسیدانی را دارد.  و البته آنتی اکسیدان بیشتری نیز دارد. چرا که زردچوبه ای که آماده تهیه می‌کنید مشخص نیست چه مدت از زمان آسیاب شدن آن گذشته و در چه جاهایی قرار گرفته است. چه مقدار رنگ صنعتی دارد و سپس بسته‌بندی شده است. پس توصیه ما به شما این است که زردچوبه مصرفیتان را خودتان آسیاب کنید. حال ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید چوب زردچوبه را از کجا تهیه کنم؟ چگونه زردچوبه را آسیاب کنم؟

چوب زردچوبه را از عطاری‌ها یا فروشگاههای معتبر خریداری نموده تمیز با آب می‌شوییم سپس به مدت 3 الی 4 شبانه روز زردچوبه را در آب خیس کرده و مرتبا چند بار آب آن را عوض می‌کنیم. با اینکار چوب زردچوبه نرم می شود و می‌توانید با چاقو به قطعات کوچکتر تقسیم نمایید.

پس از خشک شدن ساقه‌های زردچوبه٬ قطعات را توسط آسیاب برقی مخصوص زردچوبه پودر کنید. البته این نکته را در نظر بگیرید که آسیابی را انتخاب کنید که ریشه‌های زردچوبه را با حفظ عطر و طعم آن به پودر یکدست تبدیل نماید.

آسیاب کردن زردچوبه . چطور زردچوبه را آسیاب کنیم
چوب زردچوبه را چگونه پودر کنیم | چگونه زردچوبه را پودر کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *