مقالات

کاربردهای دستگاه پر کن مایعات

دستگاه پر کن مایعات غلیظ

دستگاه پرکن مایعات جهت پر کردن انواع مایعات غلیظ و رقیق به صورت صنعتی استفاده می گردد. به طور معمول در یک خط تولید جهت پر کردن ظرف ها در کنار دستگاه اصلی از دستگاه درب بند و دستگاه لیبل زن هم استفاده می شود. و البته که مهمترین دستگاه در این مجموعه همین پرکن مایعات است. قبل از خرید دستگاه باید دقت فرمایید که کاربرد دستگاه متناسب با رفع نیاز شما باشد چرا که جنس بدنه داخلی دستگاه بستگی به مایعی که می خواهید استفاده کنید دارد.

در ادامه توضیحاتی راجب این دو نوع دستگاه برای شما عزیزان خواهیم گفت.

 

دستگاه پرکن مایعات غلیظ

به مایعاتی مثل شکلات های مایع که مواد انها سفت و غلیظ است. مایعات غلیظ می گویند.
مایعات غلیظ به روش دستی هم پر می شوند. اما این روش سبب ایجاد حباب می گردد و مانع کامل پر شدن ظرف می شود. که منجر به کم فروشی و از بین رفتن اعتماد مشتریان به محصول می شود. فرد برای پیشگیری از این روش باید مدت زمان زیادی را صبر کند تا حباب ها بترکند و فضای بیشتری به وجود بیاید. که این روش علاوه بر انرژی بسیاری که نیاز دارد زمان زیادی از وقت شما را هم می گیرد. اما چنانچه که از دستگاه استفاده نمایید. هیچ کدام از این مشکلات را نخواهید داشت چرا که دستگاه برای پر کردن ظرف از ته ظرف شروع می کند. و دیگر نگران کم فروشی و دیگر موارد نخواهید بود.

همچنین با استفاده از دستگاه می توانید زمان و انرژی اپراتور را نسبت به روش دستی کاهش دهید. دستگاه پرکن مایعات غلیظ برای پر کردن مایعاتی همچون عسل ، شیره خرما ، شکلات صبحانه ، مایع دستشویی ، شامپو و مواد غلیظ دیگر کاربرد دارد.

 

دستگاه پر کن مایـعات رقیق

مایعات رقیق به سختی حرکت می کنند. شما جهت پر کردن مایعات رقیق به زمان و انرژی زیادی نیاز ندارید.  مایعات به دلیل نیروی جاذبه خیلی سریع داخل ظرف می ریزند. از دستگاه پرکن مایعات رقیق می توانید برای پر کردن مایعاتی همچون ضدعفونی کننده ها ، نوشیدنی ها ، آبمیوه ها و .. استفاده کنید.

امروزه دستگاه بر اساس نیاز شما ساخته شده و وارد بازار می گردد. تا بتوانید متناسب با نیاز خود دستگاه مربوطه را خریداری کنید.دستگاه های پرکن مایعات بر اساس چهار روش پر کرردن وجود دارد :

1- دستگاه های پرکن حجمی :

در این دستگاه می توانید از قبل میزان مایعی که باید در ظرف ریخته شود را مشخص کنید و در تمام ظروف همان مقدار را بریزید.

2- دستگاه پرکن مایعات بر اساس سطح :

این نوع از دستگاه ارتباطی با میزان حجم پر کردن ندارد بلکه وظیفه آن رساندن مایع به سطحی است که از قبل مشخص شده است .

3- دستگاه پرکن سیلندر پیستونی :

چنانچه که مایع شما دارای پالپ یا ذرات جامدی باشد مناسب است که از این دستگاه استفاده نمایید.

4- دستگاه پر کن پمپی :

یکی از مکانیزم های متداول جهت پرکردن مایعات روش پمپی است چرا که دستگاه ها پمپی 6 نازله توانایی پر کردن 2500 ظرف به حجم یک لیتر در ساعت را دارند و پمپ های 8 نازله می‌توانند تا 2500 ظرف یک لیتری را در 1 ساعت پر کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *