مقالات

کاربرد دستگاه بسته‌بندی خشکبار چیست؟

دستگاه بسته بندی خشکبار

احتمال زیاد تا به حال در مکان مختلف اسم دستگاه بسته‌بندی خشکبار به گوشتان خورده است. تعاریفی هم راجب آن شنیده اید. هنگامی که ما قصد خرید در فروشگاهی را داریم برای خرید محصول اولین چیزی که توجه ما را جلب می کند. نوع بست بندی خشکبار و محصول مد نظر می باشد.

در واقع امروزه اولین ملاکی که در ذهن مخاطب ماندگار می شود نوع بست بندی می باشد. و پس از یکبار تست کیفیت و رضایت داشتن از محصول در هر فروشگاهی که وارد شود شکل و نوع بسته‌بندی را می شناسد. و به سمت آن جذب می شود. سلیقه های مردم روز به روز تغییر می کند. و اکثرا دیگر به دنبال محصول ارزان نیستند بلکه در وحله اول جذب محصولی می شوند که بسته‌بندی زیبا و مدرنی داشته باشد.

 

دستگاه بسته‌بندی خشکبار

تمامی مشاغل در نهایت برای اتمام کار خود و ارسال محصول به بازار نیاز به بست بندی دارند. حتی کشاورزانی هم که به تولید حبوبات و غلات مشغول می باشند جهت فروش بیشتر و معرفی محصول خود در بازار نیاز به یک بست بندی قابل قبول جهت ارسال محصول خود به بازار دارند.

بسیاری از افراد با خرید دستگاه بسته‌بندی خشکبار فعالیت می کنند. و همچنین ایجاد کسب و کار کرده اند و دیگر افراد هم استخدام کرده اند. برخی از افراد هم با خرید دستگاه بسته‌بندی خشکبار در منزل فعالیت می کنند. محصولاتی همچون چیپس، سبزی خشک، میوه خشک، پاپ کورن، نخود و لوبیا ، غلات حجیم شده، مواد دارویی و… را بسته‌بندی می کنند.

لازم این این نکته را بدانید که هرچند بسته‌بندی همه چیز نمی باشد اما جزو معیار های مهم فروش می باشد. در واقع با پیشرفت تکنولوژی و دسترسی مردم به کل جهان آنها شاهد مدرن ترین بسته‌بندی های روز دنیا می باشند. و هر چقدر که یک برند در این راه تلاش بیشتری کند و تفاوت هایی میان خود و رقبای خود ایجاد کند قطعا فروش بیشتری هم خواهد داشت.

 

انواع مدل های دستـگاه بست بندی

انواع مختلفی از دستگاه بسته‌بندی خشکبار در بازار موجود می باشد که به طور کلی دو نوع می باشد. خانگی و صنعتی.
دستگاه بسته‌بندی خشکبار خانگی جزو متداول ترین این نوع از دستگاه ها می باشد. این دستگاه دارای یک پدال و تابلو برق مجهز می باشد که در کنار آن دستگاه دوخت حرارتی یا پدالی موجود می باشد. از دیگر نوع دستگاه ها می توان به دستگاه بسته‌بندی آجیل اشاره نمود که جهت بسته‌بندی انواع خشکبار مانند پسته، بادام، فندوق، انواع تخمه، سنجد و حتی میوه خشک و … استفاده می گردد.

دستگاه بست بندی آجیل و خشکبار طرفداران زیادی دارد. چرا که این دستگاه دارای سرعت بسیار بالایی می باشد و همچنین دارای قیمت مناسبی است. و در مکان های مختلف قابل استفاده می باشد. این دستگاه قابلیت بسته‌بندی انواع اجیل و خشکبار را از وزن 25 گرم تا 2 کیلوگرم را دارد.

 

برخی از ویژگی های دستـگاه بست بندی خشکبار

1- دارای توزین و سرعت بست بندی بالایی می باشد.

2- امکان درج تاریخ بر روی محصول و گاز نگهدارنده در بست ها وجود دارد.

3- قابلیت نصب سیستم پاکت زن جهت پاکت ها و بست های ایستاده وجود دارد.

4- با استفاده از این دستگاه می توانید انواع مواد غذایی، شیمیایی، گرانول های خشک و خشکبار هایی که فاقد چسبندگی باشد را بست بندی کنید.

5- امکان اتوماسیون سازی و نصب در انتهای خطوط تولید وجود دارد.

6- بست بندی در اندازه و سایز های مختلف با انواع سلفون های موجود در بازار بست بندی می گردد.

7- قابلیت نصب غبار گیر و خرده گیر برای محصولاتی همچون قند و شکر که دارای گرد و غبار می باشند، وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *