مقالات

کاربرد دستگاه خشک کن سبزیجات چیست؟

دستگاه سبزی خشک کن و خشک کردن سبزیجات صنعتی

امروزه هر کدبانوی ایرانی به یک خشک کن سبزیجات در خانه ی خود نیاز دارد. همچنین تمام کسانی که در بازار این شغل مشغول به فعالیت می باشند. یا کسب و کار خانگی دارند به این دستگاه نیاز دارند. انواع متفاوتی از خشک کن سبزیجات در بازار موجود می باشد. که معمولا از جنس های کریستال ، پلاستیک و استیل می باشند. یکی از جدیدترین تجهیزات در این زمینه دستگاه خشک کن سبزیجات صنعتی است. که علاوه بر قیمت مناسبی که دارد حجم بسیاری از سبزیجات را می توان با آن خشک نمود.

دستگاه خشک کن سبزیجات صنعتی

دستگاه خشک کن سبزیجات صنعتی دارای مدل های متفاوتی می باشد. مانند : کابینتی ، تونلی ،خلاء
هرکدام از این نوع دستگاه ها ساختار های مختلفی دارند. و دستگاه های صنعتی نسبت به دیگر مدل های موجود در بازار ظرفیت بیشتری در خشک کردن سبزیجات دارند. در ادامه خصوصیات دستگاه های خشک سبزیجات صنعتی را برای شما خواهیم گفت تا با توجه به نیاز خود بهترین انتخاب را داشته باشید.

خصوصیات دستگاه خشک کن کابینتی:

این دستگاه سه مدل دارد،1 و 2 و 3 کابین که هرچقدر تعداد کابین ها بیشتر باشد ظرفیت دستگاه بیشتر می شود. از این دستگاه خشک کن جهت خشک نمودن انواع سبزیجات ،میوه ها و قارچ و گیاهان دارویی و صنایع شیمیایی استفاده می کنند. این نوع دستگاه ها با مشعل گازی یا گازوئیلی 10 الی 20 لیتر در ساعت مصرف می کند. و در مدل های متفاوتی یا المنت های برقی می باشد. از ویژگی های منحصر به فرد ایم خشک کن سبزیجات می توان به دمای تنظیم شده ، گرمایش غیر مستقیم ، استفاده از هوای پاک و فیلتر شده ، اتوماسیون کامل ، کیفیت بسیار خوب محصول خشک شده و … اشاره نمود.

بارگیری توسط دستگاه های کابینی به صورت بچ انجام می گیرد. یعنی ماده خام مرطوب روی سینی های مخصوص بارگیری می شود. و از طریق واکن ها به داخل فضای خشک کن انتقال می یابد.

خصوصیات دستگاه خشک‌کن تونلی:

این دستگاه هم مانند دستگاه کابینی می باشد. اما تفاوت چشمگیری در مقدار ظرفیت دارد و ظرفیت دستگاه های تونلی حدود 2 تن می باشد.

خصوصیات دستگاه خشک کن خلاء:

از این دستگاه برای خشک کردن در حجم بالا جهت مصارف صنعتی استفاده می گردد. و این دستگاه خشک کن می تواند علاوه بر سبزیجات و میوه ها ، گیاهان داروئی و مواد حساس به گرما را در این دستگاه با کمترین زمان ممکن خشک نمود. شما می تتوانید در هر بار استفاده حدود 200 کیلو محصول تازه را در این دستگاه خشک نمایید. که سرعتش نسبت به دستگاه های کابینتی بسیار بیشتر می باشد.

از دیگر خصوصیات این دستگاه می توان به تنظیم دقیق دما و رطوبت ، جنس بدنه گالوانیزه یا استیل ، استفاده از پشم سنگ به عنوان عایق حرارتی ، داشتن حافظه برنامه ریزی شده (PLC) اشاره نمود.

عملکرد و کارایی دستگاه خشک کن سبزیجات چگونه می باشد؟

دستگاه های خشک کن به صورت الکترو مکانیک می باشد و سیستم حرارتی خشک کن سیزیجات صنعتی به چند نوع ، متناسب با سلیقه مشتری و مصرف کنندگان با مشعل گاز یا گازوئیل سوز و المنت برقی می باشد. همچنین کوره ماشین از جنس استنلس استیل با کیفیت ومستحکم در برابر حرارت بالا می باشد.حرارت حاصل از سوخت ویا المنت جهت خشک کردن محصول در دستگاه فوق به طور غیر مستقیم ویکسان در تمامی محفظه خشک کن صنعتی به گردش در می آید که باعث می گردد محصول با بهترین کیفیت و رنگی مطلوب آماده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *